31 lip 2017

Pocztówki z Grecji - Victoria Hislop

 Pocztówki przychodziły nieprzerwanie, tydzień po tygodniu… Zaadresowane do kogoś, kogo Ellie nie znała. Bez nadawcy. Tylko inicjał imienia – tajemnicze A.


Ellie wiedzie w Londynie smutne życie konsultantki telefonicznej. Zazwyczaj nie bierze urlopu, bo nie bardzo wie, co mogłaby zrobić z wolnym czasem. Nie przeżyła żadnego zawodu miłosnego, bo ni­gdy nikogo nie kochała. Nie utraciła najbliższej przyjaciółki, bo nigdy takiej nie miała. Ma tylko swoją pracę i szare mieszkanie w suterenie. I właściwie to jej wystarcza.


Pamiętacie kartki walentynkowe? Każdy z nas w szkole podstawowej chciał dostać ich jak najwięcej. Przyjaciółki wysyłały sobie nawzajem kartki byle tylko ich liczba była jak największa. A co się działo, gdy trafiła do nas kartka od nieznanego wielbiciela? Konsternacja, i ta iskra tajemniczości sprawiały, że każda z nas chciała szukać odpowiedzialnego za tę właśnie kartkę.

Bohaterka jest w podobnej sytuacji, gdyż dostaje pocztówki z Grecji, od kogoś kogo zupełnie nie zna. Tajemnicza postać co tydzień wysyła kolejną pocztówkę budząc coraz większą chęć odkrycia tajemnicy unoszącej się w powietrzu.

Pocztówki z Grecji to powieść idealna na wakacje.  Pełna romantyzmu,  aury tajemniczości  i wspaniałych widoków. Autorka pisze w tak wyrazisty i barwny sposób, że czytelnik bardzo szybko przenosi się do cudownego świata powieści. Wielkim plusem jest to, że całość napisana jest w formie pamiętnika, co nadaje wrażenia, że zaglądamy w prywatność bohaterki. Niemniej dzięki temu czytelnik czuje, że to wszystko jest prawdziwe. Emocje przedstawione są niezwykle sugestywnie, nie trzeba się domyślać zbyt wielu szczegółów.  Przez to książkę czyta się lekko i szybko. To powieść, która umili czas każdej podróży, czy też wakacyjnego dnia, kiedy pogoda niestety nie dopisuje.


„Pocztówki z Grecji” polecam każdemu, kto szuka powieści lekkiej ale pochłaniającej całą uwagę czytelnika.  To świetny wybór, gdy chcemy przenieść się umysłem do egzotycznego świata greckich wysp. Czas spędzony przy tej książce spowoduje, że każdy najbardziej pochmurny dzień przepełni blask słońca, a czytelnikowi od razu zrobi się zdecydowanie cieplej.  

Za książkę dziękuję wydawnictwu Albatros


2 komentarze:

Dziękuję za każdy komentarz!