21 gru 2011

"Inne Anioły 4. Bunt" - Lili St. Crow - recenzja„Czasami przeprosiny nie są tym, czym się wydają ”
Do sięgnięcia po tę książkę skłoniło mnie wiele komentarzy wychwalających autorkę. Postanowiłam sama sprawdzić, czy są prawdziwe i tak w zaledwie dwa wieczory pochłonęłam lekturę. “Inne Anioły. Bunt” to czwarta część cyklu opowiadającego historię Dru.

Szesnastoletnia łowczyni demonów zawsze była posłuszna. Słuchała ojca, z którym wędrowała z miasta do miasta, polując na przenikające do współczesnego świata potwory – i ojciec zginął z jej ręki. Słuchała Zakonu – i dostała tylko kłamstwa. Słuchała swojego mentora, który szkolił ją do walki z wampirami – i straciła jedynego przyjaciela (a może więcej niż przyjaciela), jakiego miała. Dru nie chce już być posłuszna. Sama planuje uwolnić porwanego ukochanego i sprowadzić go do miejsca, które stało się ich domem – najstarszej i najlepszej szkoły dla łowców wampirów. I zmierzy się z władcą nieumarłych na własnych warunkach – czy to się podoba Zakonowi, czy nie...Cykl został napisany przez amerykańską pisarkę – Lili St. Crow. Twórczyni romansów paranormalnych wypełnionych grozą, akcją i niebezpieczeństwem, powieścią „Inne Anioły” dołączyła do czołówki autorek opowiadających w swych dziełach o dziewczynach wkraczających w dorosłość. Prawa do publikacji powieści kupili wydawcy w 12 krajach!

O bohaterach powieści mogę powiedzieć, że są bardzo dopracowani. Każdy z nich jest indywidualnością o własnym zdaniu i poglądach. Wykazują się odwagą, determinacją, a także humorem i ciętą ripostą. Nie sposób być obojętnym w stosunku do postaci pierwszoplanowych, ale także pozostali bohaterowie wywołują niemałe poruszenie i emocje. Autorka pokazała nam świat, w którym żyją (jakże popularne ostatnio) wampiry i wilkołaki, ale nie na nich ów świat się kończy. Do tego mamy pełen pakiet przedziwnych stworzeń – od dhampirów, swietoczy po dziwne galaretowate istoty z mackami. Czyż nie brzmi interesująco? Dodajmy jeszcze motyw szkoły dla łowców wampirów, w której przeprowadzane są najróżniejsze szkolenia i treningi. Wszystko to sprawia, że książka jest bardzo interesująca.

(...)

cała recenzja na :
ParanormalBooks.pl

Za egzeplarz recenzencki dziękuję ParanormalBooks.pl

1 komentarz:

  1. To już kolejna pozytywna opinia o tej serii i autorce. A ja, szczerze mówiąc, nie miałam dotąd okazji zapoznać się z jej książkami. Wszystko przede mną!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!