25 mar 2015

najciekawsze zapowiedzi wydawnicze na kwiecień wg. Isztar

Hej Kochani. Dawno nie było u mnie żadnej zapowiedzi. Oczywiście co miesiąc pojawiają się książki na które mam ochotę, niestety nie zawsze udaje mi się od razu zdobyć. Postanowiłam pokazać Wam na co zapoluję w zbliżającym się miesiącu. 

Na początek Andrzej Pilipiuk "Oko Jelenia. Sowie zwierciadło" od Fabryki Słów

data wydania: 8 kwiecień 2015
strony: 400
seria: fantastyczna fabryka

Hanza umarła. Ale czy coś tak wielkiego może zniknąć całkowicie bez śladu? Andrzej Pilipiuk po czterech latach przerwy wraca do uniwersum „Oka Jelenia” by wreszcie opowiedzieć nam tę historię do końca. Hmmm… Czy na pewno do końca?
Staszek rzucony do października 1864-tego, próbuje odmienić wyrok bezlitosnego losu i uratować swoją dziewczynę. Nie wie że usieczenie szablą ośmiu uzbrojonych Rosjan to dopiero początek kłopotów.
Belfer Marek także popada w tarapaty. Nadepnął na odcisk potentatowi który jest w stanie rozgnieść go jak muchę. Jedyną szansą przeżycia jest współpraca, choć zlecone mu zadanie wydaje się niemożliwe do wykonania. W dodatku dowiaduje się że wcale nie jest taki sprytny jak sądził.
Jesień 1864. Kraj pod okupacją, przecięty wojskowymi kordonami. Siatki konspiracyjne rozbite, powstańcze oddziały wystrzelane po lasach.
Rozlana krew wsiąka w ziemię. Walka przegrana. Wyroków historii nie da się już zmienić. Ale nadal po dworach jest do wypęku broni, nadal są też wyrywni młodzieńcy pałający chęcią walki, choćby ostatni raz.Dalej Graham Masterton "Anioł Jessiki" od wydawnictwa Albatros

Data wydania: 29 Kwiecień 2015
Liczba stron: 208

Co może się kryć za zwykłą, wyblakłą ze starości tapetą? Jessika odkrywa za nią świat magii. Jednak nawet tam zakrada się zło w najczystszej postaci.
Osierocona przez rodziców Jessika zamieszkuje z dziadkami w starym domu. Tragiczne przejścia powodują, że zaczyna wierzyć w pełen magii świat wróżek, stając się w szkole obiektem drwin i prześladowań. Kiedy potrącona spada ze schodów i traci przytomność, po przebudzeniu zaczyna słyszeć głosy błagające o pomoc. Za tapetą z wyblakłymi śladami krwi odkrywa niezwykłą rzeczywistość. Próbując rozwikłać jej zagadkę, wpada w wir niebezpiecznych wydarzeń. Jednak strzeże jej kamienny anioł.


Również od wydawnictwa Albatros książka Stephena Kinga "Uciekinier"

Data wydania: 1 Kwiecień 2015
Liczba stron: 336
Rok wydania oryginału: 1982

Przerażająca wizja Ameryki ze zdegradowanym środowiskiem naturalnym, wyraźnym podziałem na dwie klasy
społeczne (biednych oraz bogatych) i wszechobecną telewizją Free Vee. Jedyną rozrywką są liczne teleturnieje
i gry, których uczestnicy ryzykują życie, gdyż rząd praktycznie zalegalizował morderstwo. Przebojem jest gra
zwana Uciekinierem, gdzie zgłaszający się „z ulicy” mają szansę wygrać miliard nowych dolarów - muszą tylko przez 30 dni zwodzić pogoń polujących na nich myśliwych.
Dla Bena Richardsa udział we Free Vee to jedyna możliwość zdobycia pieniędzy niezbędnych do uratowania jego osiemnastomiesięcznej córeczki. Przechodzi pomyślnie wymagane testy i rozpoczyna grą. Jego życie zmienia się w koszmar. Aby przeżyć, musi uciekać się do coraz bardziej drastycznych środków.
Na podstawie książki powstał film po tym samym tytułem z Arnoldem Schwarzeneggerem w głównej roli.

a wydawnictwo Mag przygotowało coś co mnie bardzo zainteresowało. 
William Gibson  "Trylogia Ciągu" 

Kolekcja: Artefakty
Data wydania: 22 Kwiecień 2015
Liczba stron: 784
Rok wydania oryginału: 1984, 1986, 1988 

NEUROMANCER
Case, jeden z najlepszych "kowbojów cyberprzestrzeni" poruszających się w wirtualnym wszechświecie, popełnił błąd, za który został srogo ukarany. Za nielojalność wobec zleceniodawców płaci uszkodzeniem systemu nerwowego, co uniemożliwia mu dalszą pracę i skazuje na uwięzienie we własnym ciele. W poszukiwaniu lekarstwa wyrusza do Japońskiej Chiby, gdzie zdobywa fundusze, by w nielegalnych klinikach odzyskać zdolność podłączania swego umysłu do komputera.
GRAF ZERO
Turner, niezależny cyberwiedźmin, specjalizuje się w podkradaniu ludzi wielkim korporacjom. Odtworzony na nowo po wybuchu, rusza w ślad za wynalazcą nowego typu biochipów, ale firma nie zamierza go oddać konkurencji żywego. Bobby, pod pseudonimem Graf Zero, chce zostać hakerem, kowbojem cyberprzestrzeni. Jego pierwszym zadaniem ma być włamanie do słabo strzeżonej bazy danych z filmami porno. Jednak w czasie włamania prawie ginie, a posiadanym przez niego programem zaczynają się interesować potężni ludzie...
MONA LISA TURBO
Mona to dziewczyna o mętnej przeszłości, która dzięki swemu podobieństwu do Angie Mitchell, największej gwiazdy światowej sieci video, zostaje wplątana w plan porwania gwiazdy. Spiskiem kieruje widmowa jaźń, która ma swoje plany wobec Mony, Angie i całej ludzkości. W całą sprawę uwikłani są także szefowie Yakuzy, japońskiego podziemia przestępczego...

znajdzie się także co nieco od wydawnictwa Rebis
Robert J. Szmidt "Samotność Anioła Zagłady"

Data wydania: 21 Kwiecień 2015

Adam Sawyer to pod wieloma względami wybraniec – ma bronić Amerykanów przed wojną jądrową, a gdyby jednak wybuchła, przez udział w tajnym projekcie „Arka” przyczynić się do odrodzenia życia na Ziemi. Przyszłość wydaje się określona, bezpieczna, wręcz pewna… dopóki wojna rzeczywiście nie wybucha.
Okrutny los sprawia, że po kilku latach kriogenicznego snu Adam rusza do odległego centrum „Arki”, gdzie mogą jeszcze żyć uczestnicy projektu. Samotna podróż przez wyludnioną Amerykę to jednocześnie wyprawa w głąb siebie – ku źródłu swojej siły i swoim fobiom. Obie drogi prowadzą jednak do odkrycia prawdy po stokroć gorszej od wszystkiego, z czym się dotychczas zetknął. Czy ją udźwignie?A Wy czekacie na coś konkretnego? Może podsuniecie mi jeszcze jakieś ciekawe nowości za którymi warto się rozejrzeć w kwietniu. 

5 komentarzy:

 1. Sowie Zwierciadło mam już w domu. Jestem strasznie ciekawa, jak Pilipiuk pociągnął swą serię, którą wspominam całkiem ciepło :))

  OdpowiedzUsuń
 2. King i Masterton - na książki tych dwóch autorów czekam najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie widzę niczego dla siebie, ale to dobrze, bo i tak istnieje zbyt wiele pozycji, które pragnę przeczytać i to najlepiej NA JUŻ. :P

  OdpowiedzUsuń
 4. O, całkiem niezłe te zapowiedzi:D

  OdpowiedzUsuń
 5. O jejku jejku! Porzuciłam całkiem serię Pilipiuka i nawet nie wiedziałam, że wychodzi nowy tom. Muszę koniecznie przeczytać! :D
  No i standardowo niezawodny Masterton, z pewnością będzie genialne :)
  Pozdrawiam!
  http://biblioteczka-blanki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!