3 gru 2012

NOTKA: PRÓBY OGNIA - James Dashner

Hej Wam!
Dziś trochę inaczej. Pamiętacie może "Więźnia Labiryntu"? Dla tych niepoinformowanych recenzja TU. A CI z Was, którzy pamiętają tę niesamowitą książkę z pewnością już nie mogą się doczekać kolejnych losów bohaterów, którzy musieli wiele przejść by pozornie uratować się z patowej sytuacji, jednak nie to było im dane. Teraz już pamiętacie? No to czas na przybliżenie tego co czeka nas w drugiej części. 

Info dzięki uprzejmości wydawnictwa Papierowy Księżyc :)James Dashner – Próby Ognia
tom II Trylogii Więzień Labiryntu


Próby Ognia to drugi tom bestsellerowej trylogii Więzień Labiryntu, amerykańskiego autora Jamesa Dashnera.
To jedna z najciekawszych i nieustannie trzymających w napięciu trylogii, która trafia do miłośników takich serii jak Igrzyska Śmierci czy seria Gone.
Więzień Labiryntu czyli pierwszy tom opowieści skończył się niezwykle emocjonującym zwrotem akcji, który sprawia, że wszyscy miłośnicy serii w napięciu oczekują na Próby Ognia.
Prawa do trylogii Więzień Labiryntu zostały sprzedane do ponad dwudziestu krajów, a wytwórnia 20th Century Fox pracuje aktualnie nad adaptacją filmową.

***

Znalezienie wyjścia z Labiryntu miało być końcem. Żadnych więcej niespodzianek, żadnych puzzli. I żadnego uciekania. Thomas był przekonany, że jeśli Streferzy zdołają się wydostać, odzyskają swoje dawne życie i wspomnienia.
W Labiryncie życie było łatwe. Mieli jedzenie, schronienie i względne bezpieczeństwo. Dopóki Teresa nie zapoczątkowała końca. Ale w świecie poza Labiryntem koniec został zapoczątkowany już dawno temu.
Spalona przez Pożogę i wysuszona z powodu nowego surowego klimatu, Ziemia stała się krainą zniszczenia, penetrowaną przez Poparzeńców, ludzi zarażonych Pożogą.
Dlatego Streferzy wciąż nie mogą przestać uciekać. Zamiast upragnionej wolności, muszą stawić czoła jeszcze jednej próbie. Muszą przejść przez najbardziej spaloną część świata i dotrzeć do celu w ciągu dwóch tygodni.
Ale DRESZCZ przygotował im na tej drodze wiele niespodzianek. Wiele krwawych niespodzianek...


***

Zachęceni? Kto z Was sięgnie po książkę, a kto woli poczekać do publikacji kilku recenzji?

6 komentarzy:

 1. Całą trylogię mam w planach,a to, że już niedługo zjawią się w księgarniach "Próby ognia" powinno mnie zmotywować do lektury "Więźnia labiryntu"
  Pozdrawiam :d

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszą część posiadam, ale niestety jeszcze nie czytałam :/ Muszę to jak najszybciej zmienić!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam pierwszą część, zatem z pewnością przeczytam kontynuację!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze pierwsza część przede mną...

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo chcę przeczytać tę serię i mam nadzieję, że znajdzie się ona w mojej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wyczekuję na tom drugi ;) Pierwsza część była bardzo obiecującym startem dla serii i nie mogę się doczekać co będzie dalej ;) Obym jeszcze przeczytała ją w tym roku ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!