20 lis 2013

"Chloe King. Uprowadzona" - Liz Braswell - recenzja

Po rozprawieniu się z Łowcą na moście Golden Gate
Chloe trafia do bezpiecznej kryjówki - posiadłości zamieszkałej przez potomków Mai, starożytnej rasy kocich wojowników. Jednak czy rzeczywiście jest tu bezpieczna? Czy Brian faktycznie jest jej śmiertelnym wrogiem? Wybucha wojna między członkami Stada i Bractwa Dziesiątego Ostrza w której Chloe ginie po raz drugi… 


„Uprowadzona” to kontynuacja „Upadłej”, w której to poznajemy Chloe King, nastolatkę o bardzo niezwykłym pochodzeniu. Z niecierpliwością wyczekiwałam tej książki, gdyż pierwszy tom bardzo mi się spodobał i wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Czy kontynuacja dorównuje swojej poprzedniczce? Czy sięgając po tę książkę, nie będzie to tylko strata czasu?

Chloe wie już co nieco o starożytnych Mai, do których należy. Niestety jak się okazuje, oprócz tego że jest zwinniejsza i szybsza, no i lepiej widzi w ciemności, musi poradzić sobie z ogromnym niebezpieczeństwem. A to nawet dla niej może okazać się bardzo trudne. W tej części nieco lepiej poznajemy strukturę Stada i Bractwa Dziesiątego Ostrza. Możemy poznać również kilku nowych Mai. Mnie bardzo zainteresowała Kim – dziwna dziewczyna, bardziej przypominająca kota, niż ktokolwiek inny. Również w tej części Chloe zmaga się z wyborem pomiędzy Alekiem a Brianem. Nie brakuje również Amy i Paula pędzących na pomoc swojej przyjaciółce.

Utwór czyta się bardzo szybko, zresztą tak jak poprzednią część. Akcja pędzi przed siebie, nie dając większej możliwości wytchnienia. Porównując drugą część do poprzedniej mogę śmiało stwierdzić, że tutaj tej akcji mamy więcej, a nieustanne jej zwroty tylko zachęcają do dalszego poznawania lektury. Język jakim posługuje się autorka jest kierowany głównie do młodego odbiorcy. Rozmowy bohaterów są lekkie i czasem małe problemy rosną w ich oczach do przeszkód nie do przejścia – jak to już bywa z nastolatkami.


CAŁA RECENZJA NA:


Za książkę dziękuję ParanormalBooks.pl

10 komentarzy:

 1. Mam pierwszą część już bardzo długo, ale jakoś nie mogę się zabrać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej odpuszczę sobie ta serię. Niby głośno o niej było, ale kilka mniej pozytywnych recenzji też się trafiło więc nie chce mi się ryzykować i sprawdzać co o tej książce sądzić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiem, iż zapewne w najblizszym czasie nie będę miała możliwości przeczytania tej książki. Czy żałuję? W gruncie rzeczy nie wiem, wiele słyszałam o tej serii i na początku chciałam się z nią zapoznać, mimo iż tematyka odbiega od moich zainteresowań. Teraz zastanowiłabym się, czy po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam obie części na półce, nadal nieprzeczytane :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeczytałam tom 1 w porównaniu z nim o niebo bardziej podobał mi się serial. Ale.. tom 2 już mam więc wkrótce sama się przekonam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy tom stoi już na mojej półce, ale przeczytam go dopiero wtedy, gdy zdobędę też drugi. jestem jednak trochę zaniepokojona, bo większość recenzji "Uprowadzonej", które czytałam była średnia. Mam jednak nadzieję, że się nie zawiodę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka wydaje się interesująca, ale najpierw muszę zdobyć pierwszą część :)
  Niko.

  OdpowiedzUsuń
 8. W najbliższym czasie mam zamiar się za nią zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie dałam rady z pierwszym tomem, więc za ten muszę podziękować.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!