24 lis 2013

ZAPOWIEDŹ! "Silos" - Hugh Howey

Witajcie Kochani. 
Dziś mam dla Was krótką notę dotyczącą zbliżającej się premiery książki "Silos" wydanej nakładem Papierowego Księżyca.


Jeden z największych bestsellerów książkowych ostatnich lat na rynku amerykańskim,
sprzedany do ponad dwudziestu krajów. Powieść, która łączy elementy science-fiction, dystopii, postapokalipsy i powieści sensacyjnej w ultra wybuchową mieszankę, która trzyma w napięciu do ostatniej strony.


“Silos” to niezwykły sukces wydawniczy, który zamienił nieznanego autora, publikującego na własny rachunek w światową gwiazdę literatury science-fiction ze szczytów list bestsellerów New York Timesa.


Po wielkim sukcesie “Silosu” prawa do sfilmowania tej niezwykłej powieści zakupił sam Ridley Scott, reżyser takich klasyków jak “Obcy” czy “Łowca androidów”.

“Silos”, który został już mianowany Igrzyskami Śmierci dla dorosłych, to niezwykłe zaproszenie do wyjątkowo wykreowanej rzeczywistości, w której ludzkość zamieszkuje w ogromnym, podziemnym silosie.

Ta powieść odkryje przed Tobą prawdziwy labirynt tajemnic, sekretów i kłamstw i sprawi, że będziesz pochłaniał ją w napięciu do ostatniej strony.

***

W przyszłości, gdy Ziemia stała się toksycznym pustkowiem, przetrwać zdołała ledwie garstka ludzi zamieszkujących gigantyczny, podziemny silos.
 Odcięci od świata zewnętrznego, wiodą życie pełne nakazów i zakazów, sekretów i kłamstw.
 By przeżyć, muszą ściśle przestrzegać pewnych zasad. Niektórzy jednak się na to nie godzą.
 Ci stanowią największe zagrożenie – mają czelność marzyć i śnić, zarażać innych swoim optymizmem.
 Czeka ich prosta i zabójcza kara: zostaną wypuszczeni na zewnątrz.
 Jules jest jedną z takich osób.
 Być może już ostatnią.Polska premiera – 5.12.2013


Jeśli kłamstwa cię nie zabiją, uczyni to prawda...I co o tym sądzicie?

4 komentarze:

  1. Cześć :D Przed chwilą zamieściłem również u siebie zapowiedź tej książki. Wydaje mi się, że będzie to kolejny hit, mi przynajmniej tematyka bardzo wpasowuje się w gusta. Mam nadzieję, że książka okaże się być naprawdę dobrze napisana, z pomysłem, oraz... że szybko wpadnie w moje ręce. Pozdrawiam serdecznie, Avenix

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka jest naprawdę dobrze napisana, nie ma co się martwić. Osobiście polecam przeczytać w oryginale całą serię (ja nie mógłbym się doczekać kolejnych części po polsku). Moim zdaniem jedna z najlepszych książek/serii jakie czytałem. Najlepszych z SF i najlepszych w ogóle.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mnie także bardzo interesuje :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!