14 maj 2019

Córka Zegarmistrza - Kate Morton

Nie ocenia się książki po okładce. Doskonale znam to powiedzenie. Jednak obok tej książki nie potrafiłam przejść obojętnie. To właśnie okładka zwróciła moja uwagę i postanowiłam zapoznać się z opisem książki. Okazało się, że opis współgra z cudowną okładką i zapowiada świetną lekturę. Bez zbędnego zastanawiania się rozpoczęłam lekturę „Córki zegarmistrza”. 

Co skrywa ta piękna okładka i intrygujący opis? Otóż Moi Drodzy ta książka gwarantuje niesamowitą podróż, która na długo pozostanie w waszych głowach. Ta książka to przede wszystkim niesamowity klimat, w którym zatraci się każdy kto tylko podejmie wyzwanie i rozpocznie swoją przygodę z ta powieścią. 

Autorka przenosi czytelnika do XIX wieku, a to za sprawa niesamowitego stylu autorki oraz lekkiego języka jaki znajdziemy na kartach tej powieści. Z pewnością każdy kto tylko pozwoli porwać się lekturze szybko dostrzeże różnice pomiędzy stylem autorki a większością współczesnej literatury. 

Moje oczekiwania zostały spełnione w stu procentach.  Znalazłam w niej zarówno miłość jak i magię, czytając kolejne rozdziały czułam aurę otaczających mnie bohaterów. Każdy kto szuka połączenia tajemniczego morderstwa z elementami baśni i wszechobecną sztuką, nie będzie zawiedziony. Autorka miesza ze sobą świat współczesny z ubiegłym stuleciem. Dostrzegamy jak wiele dzieli współcześnie znany nam świat z tym który był zaledwie wiek temu. Polecam każdemu kto szuka czegoś niespotykanego. Kto szuka powieści, która zawładnie jego umysłem i pozostanie w myślach jeszcze długo po zakończonej lekturze. 

9 komentarzy:

 1. Jestem ciekawa tej pozycji, ma bardzo ładną okładkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam tej autorki tylko "Zapomniany ogród", ale mimo lat pamiętam tą książę doskonale i jestem pewna, że inne dzieła Morton też mnie zachwycą. Przeczytam na pewno :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Córka Zegarmistrza" to powieść o niezwykle wciągającej fabule, od której naprawdę trudno się oderwać. Doskonała pozycja na długi, pełen słońca weekend, którą warto zabrać na plenerowe czytanie - np. na ławce w parku. Polecamy wraz z Tobą!

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesujące... Nie kontynuujesz już bloga?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!