23 lut 2019

Araminta Hall - Okrutne Pragnienie

„Okrutne pragnienie”  to thriller psychologiczny, który pokazuje że jednak można kochać zbyt mocno. Większość narracji prowadzona jest z punktu widzenia mężczyzny, którego złożona psychika nie pozwala wyrwać się błędnego koła uczuć.  Czytając kolejne rozdziały widzimy jak Mike okłamuje sam siebie. Nie unika on trudnych tematów, ale nie do końca widzi sprawy takimi jakie rzeczywiście są . Żyje we własnym świecie i nie dostrzega, że jest to świat pełen chorych obsesji. 


Cała powieść została podzielona na trzy główne rozdziały, w których mamy okazję skupić się na kolejnych wątkach. Samo zakończenie może zaskakiwać, chociaż bardziej doświadczony czytelnik jest w stanie przewidzieć niektóre wydarzenia. Autorka wymusza na czytelniku, by ten ustosunkował się do wydanego wyroku. Niejako wymusza na nim [czytelniku] własne przemyślenia i wyciągnięcie wniosków z całej sytuacji. 

Dla kogo „Okrutne pragnienie”? Dla osób, które szukają powieści zmuszającej do wyciągania wniosków. Dla każdego kto chce aktywnie uczestniczyć w powieści. Dla czytelnika, który nie boi się zaryzykować i spróbuje zrozumieć psychikę psychopaty. 

1 komentarz:

  1. "Okrutne pragnienie" to angażujący thriller psychologiczny, który wciąga w swoją fabułę i faktycznie - skłania czytelnika do wysnuwania własnych wniosków. Dobra propozycja dla fanów tego gatunku, którzy mają ochotę na pochłaniającą lekturę.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!