6 maj 2019

Ta druga - Michelle Frances

Miałam już przyjemność poznać  autorkę podczas lektury „Ta dziewczyna” w ubiegłym roku. Pozytywnie zaskoczona po lekturze bez wahania sięgnęłam po kolejną powieść autorki. Tym razem jest to „Ta druga”. Po przeczytaniu opisu czuje się zaintrygowana. Czy i tym razem będzie tak dobrze jak poprzednio? Czym tym razem zaskoczy mnie autorka. 

Po pierwsze akcja. W tej powieści dzieje się na prawdę sporo. Rywalizacja pomiędzy dwoma kobietami powoduje, że czytelnik z każda kolejną stroną zastanawia się na jakim etapie to wszystko się zakończy. Czy potrzebna jest definitywna przegrana którejś z rywalek? Czy któraś się w końcu podda, wycofa? Autorka stopniowo buduje napięcie, w taki sposób, że z każdym rozdziałem czytelnik coraz bardziej czuje gęstniejącą atmosferę. 

Po drugie bohaterowie. Autorka wykreowała cały zastęp barwnych i interesujących postaci. Każda z nich posiada wady i zalety, jak to bywa w prawdziwym życiu. Również jak to realu bywa, tak i tutaj ciężko określić jednoznacznie granice dobra  i zła. Aura tajemniczości nie klaruje sytuacji a jeszcze bardziej sprawia, że każdy kto sięgnie po lekturę zauważy, że bohaterowie są tak realni jak otaczający Nas świat. 

Po trzecie fabuła. Z pewnością jest to bardzo mocna strona powieści. Czytelnik zagłębiając się w kolejne rozdziały  zatraca się w świecie rywalizujących bohaterek. Niespodziewane zwroty akcji dodają atrakcyjności i dreszczyku emocji. Wszak to thriller, jak się okazuje z górnej półki. 

Podsumowując „Ta druga” to całkiem mocna lektura, która zadowoli każdego wymagająco czytelnika, lubiącego porządny thriller. Styl autorki sprawia, że książkę czyta się szybko. Język nie sprawia żadnych trudności,  przez co bez problemu każdy zrozumie to co autorka ukryła między wierszami. „Ta druga” to powieść która łączy zdradę, kłamstwa i mnóstwo tajemnic w jedna spójna całość. Autorka pokazuje jak ważne są nasze wybory, ukazuje nam wagę podejmowanych decyzji oraz to jaki maja one wpływ na nasze życie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!