30 wrz 2011

Co nowego w październiku ?


Za chwilę rozpocznie się nowy miesiąc, tym samym czekają na Nas nowe lektury do czytania. Przedstawiam kilka z nich, według mnie tych najciekawszych. Nie twierdzę, że pozostałe sa mniej ciekawe, jednakże sugerując się opisami, po te lektury z chęcią sięgnę. Polecam także i Wam :)
Rozpocznę od "Królestwa Cieni" autorstwa Celine Kiernan.
Część druga „Trylogii Moorehawke”
Wynter Moorehawke podróżuje przez nieprzebyte lasy w poszukiwaniu zbuntowanego księcia. W ciemnościach czai się wielu nieprzyjaciół. Dziewczyna nabiera otuchy, gdy spotyka Raziego i Christophera. W ślad za przyjaciółmi podążają też dawni wrogowie, a Wynter musi stawić goła strasznym Wilkom. Bohaterowie szukają schronienia u Merronów – tajemniczych ludzi z Północy. Okazuje się jednak, że Merroni sprzymierzyli się z odwiecznym wrogiem królestwa…

Data premiery: 5 PAŹDZIERNIKA 2011r.

Kolejną polecaną przeze mnie książką jest "Enklawa", którą napisała Ann Aguirre.

Jeden z najgłośniejszych tytułów dla młodzieży 2011 roku
Znajdziecie tu wszystko, co najlepsze w bestsellerach Metro 2033 i Igrzyska śmierci. – Amazon
Wysokooktanowa powieść akcji, nominowana przez komitet YALSA (stowarzyszenie amerykańskich
bibliotek młodzieżowych) do Nagrody dla Najlepszej Powieści dla Młodzieży 2011
Kapitalna, naładowana akcją przerażająca jazda z mnóstwem zwrotów fabuły – będziesz tak kibicował Karo i Cieniowi,jak Katniss z Igrzysk śmierci.
Amazon
Enklawa przemówiła do mojej wyobraźni wspaniałym połączeniem akcji non stop i brutalnej wizji walki o przetrwanie.
Goodreads
Niebezpieczeństwo czyha tu za każdym zakrętem tunelu, a sceny walki z potworami są tak plastyczne jak z filmu.
Amazon

Data premiery : 18 PAŹDZIERNIKA 2011r.Następnie pragnę zwrócic uwagę na "Krwawe szaleństwo" Karen Marie Moning.

Zwyczajne życie MacKayli Lane uległo całkowitej przemianie, gdy postawiła stopę na irlandzkiej ziemi i została wrzucona w świat zabójczej magii i starożytnych tajemnic.
Walcząc o ocalenie życia, Mac musi odnaleźć Sinsar Dubh, mającą miliony lat księgę najmroczniejszej magii, w której znajduje się klucz do władzy nad światami elfów i ludzi. Śledzona przez elfich zabójców, otoczona tajemniczymi postaciami, którym nie może zaufać, Mac czuje się rozdarta między dwoma niebezpiecznymi i kuszącymi mężczyznami – V’lane’em, nienasyconym elfem, który może zmienić podniecenie w obsesję każdej ludzkiej kobiety, i nieprzeniknionym Jericho Barronsem, równie pociągającym, jak tajemniczym.
Przez stulecia mroczne królestwo elfów współistniało ze światem ludzi. Teraz mury zaczynają pękać, a Mac jest jedynym, co stoi między obiema krainami.
Rozkosznie mroczna i erotyczna” – Chicago Tribune

Data premiery: 5 PAŹDZIERNIKA 2011r.Bardziej ambitnym i wymagającym czytelnikom polecam "Kuszenie" Anne Rice.

Najnowszy bestseller autorki „Wywiadu z wampirem”!
Kontynuacja „Pokuty” – hipnotyzującej powieści o aniele i płatnym mordercy.
Toby O’Dare wyrusza z kolejną misją zleconą przez anioła. Tym razem przenosi się do fascynującego świata Rzymu epoki renesansu. Musi także zmierzyć się z trawiącymi go wątpliwościami i palącym pożądaniem.
Przejmująca opowieść o trudnych wyborach, zgubnej namiętności i walce z demonami!
Sequel „Pokuty” jest zachwycający – fani Rice nie będą zawiedzeni.
Bookreporter.com
Strzał w dziesiątkę.
„Kirkus Reviews”
Prawdziwy mistyczny zachwyt.
„The Washington Post”
„Kuszenie” to świetna rozrywka, na dodatek z rewelacyjnym dramatycznym zakończeniem.
„The Boston Globe”
Anne Rice to autorka bestsellerowych powieści, między innymi „Wywiadu z wampirem”. Kiedy nawróciła się na wiarę katolicką, porzuciła wampiry na rzecz aniołów. „Kuszenie” jest drugą książką z serii „Czas Aniołów”, będącej owocem tej duchowej przemiany.


Data premiery:  19 PAŹDZIERNIKA 2011r.Ostatnią na dziś, polecaną lekturą jest "Ofiara, Zagubiona" Lynne Ewing.

Trzeci tom cieszącego się ogromną popularnością w Stanach cyklu z gatunku paranormal. Cztery dziewczyny, cztery różne charaktery, cztery Boginie. Razem stanowią siłę nie do pokonania, jednak na ich drodze stają nie tylko wyznawcy pradawnego Zła, ale również ich własne słabości oraz pokusy współczesnego świata.
Ofiara  Ta miłość nie powinna była się zdarzyć. Ona jest Boginią, Córką Księżyca. Jej przeznaczeniem jest walka z Ciemnością. On jest Ciemnością. A jednak spotkali się i pokochali. Serena, której mocą jest czytanie w umysłach innych oraz Stanton, urodzony w XIII wieku, nieśmiertelny czciciel Atroxa. Jednak serce rządzi się własnymi prawami… I to właśnie prowadzi do tragedii. Pierwsze ostrzeżenie przychodzi w Halloween – dziwne wibracje w powietrzu zapowiadają śmierć. Stanton jest gotów poświęcić swoje długie życie, by ocalić Serenę przed Malcolmem, którego okrucieństwo względem ofiar stało się legendą. Jednak nie wszystko jest takie, na jakie wygląda – Malcolm stara się ostrzec Stantona. Przed czym?
Zagubiona  Dziewczyna budzi się pewnego dnia, nie mając pojęcia, kim jest. Nie pamięta swojej rodziny, domu, przyjaciół…. Dopiero na zmiętej, wetkniętej do buta karteczce, odczytuje własne imię – Tianna.
Tianna musiała mieć jakieś normalne życie. Szkolni znajomi bez problemu ją rozpoznają, sąsiedzi witają się z nią… A jednak ona sama nie może przypomnieć sobie, kim jest. Niedługo po fatalnym przebudzeniu, dziewczyna odkrywa, że nie jest taka, jak zwykli śmiertelnicy. Dysponuje mocą telekinezy i może siłą woli przesuwać przedmioty. Dar, czy przekleństwo? Każdy krok Tianny jest śledzony. Dwóch napakowanych facetów podąża jej tropem. Dziewczyna wie, że musi odzyskać swoją przeszłość – tylko w ten sposób może umknąć prześladowcom.

Data premiery:  PAŹDZIERNIK 2011r.

1 komentarz:

  1. Żartujesz? Królestwo Cieni 5 października?! Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!

    Oto mój zacny komentarz. Czyli idę szukać mojej szczęki, bo spadła na ziemię i chyba leży pod biurkiem.

    Christopherrrr *_*

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!