4 paź 2011

"Czas Ognia, Czas Krwi" - Marcin Rusnak

Steampunk i magia – nie może być nic lepszego!

Miłość i magia to dwie siostry. Obie bywają zdradliwe.

Epoka wiktoriańska. Młody czarodziej przybywa do Wiednia, by kontynuować zakazane nauki. Jednak inkwizycja czuwa – miejscowa gildia zostaje zniszczona, a magowie wyjęci spod prawa. Młody adept musi się ukrywać i dowiedzieć, kto ich wsypał. A nie będzie to łatwe – na jego drodze staną: inkwizytorzy, tureckie wojska i magowie, mechaniczna kobieta i wiele innych postaci, które zmienią jego życie. Los sprawi, że będzie musiał odwiedzić wiele zakątków Europy, by poznać prawdę i zmierzyć się ze swym przeznaczeniem. Ale czy podoła wyzwaniu?
Przed końcem roku nakładem Wydawnictwa Ifryt ukazać się ma debiutancka książka Marcina Rusnaka, laureata takich konkursów literackich jak Horyzonty Wyobraźni 2009 czy Świetlne Pióro 2011. "Czas ognia, czas krwi" to nieco steampunkowe fantasy, które zabiera czytelników w alternatywny koniec XIX wieku - niepozbawiony magii czas wojen, rewolucji i technologicznego postępu.
Już teraz na Oficjalnej stronie Marcina Rusnaka można przeczytac jego premierowe opowiadanie pt.: "Jean Paul Bonaparte"

Kilka słów o autorze:


Marcin Rusnak - urodzony w 1984 roku (no, no, no, tylko troszkę starszy ode mnie :D ) Wrocławianin z krwi i kości. Z wykształcenia anglista, obecnie doktorant specjalizujący się w anglojęzycznej literaturze fantastycznej dla dzieci i młodzieży. W wolnych chwilach uparcie pisze i muzykuje – gra na gitarze i basie. Fan Neila Gaimana, Jima Jarmuscha, ostrego rocka i czeskiego piwa. Zdobywca I miejsca w konkursach Horyzonty Wyobraźni 2009 oraz Świetlne Pióro 2011. Prywatnie szczęśliwy mąż i potworny łasuch.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!