26 paź 2011

"Dar" - Alison Croggon - recenzja

„I czyż nasze pieśni nie są lamentem opłakującym to, co zielone i piękne, co musi odejść niczym cienie na równinie, nie pozostawiając po sobie żadnych śladów?”

Dar, talent czy zdolność, to tylko kilka słów określających jedno – coś co potrafi jedna osoba a nie potrafi inna. Często jest obiektem zazdrości a czasem wręcz nienawiści. Każdy z nas ma do czegoś smykałkę, jedni potrafią pięknie pisać, inni cudownie śpiewają, a jeszcze inni mają talent do rysowania. Tylko od nas zależy czy nasz ‘dar’ będzie wykorzystany w 100%.

Maerad jest niewolnicą żyjącą w nędznym i okrutnym siole, do którego trafiła jako dziecko, po tym jak wojna zniszczyła jej rodzinę. Nie ma pojęcia, że dysponuje potężnym Darem, świadczącym o jej przynależności do Szkoły Pellinoru. Dopiero gdy Cadvan, jeden z wielkich bardów Lirigonu, odkrywa jej istnienie, wychodzi na jaw prawdziwe dziedzictwo Maerad i jej niezwykle przeznaczenie. Teraz wraz z Cadvanem, swym nauczycielem, musi odbyć niebezpieczną podróż poprzez czas i krainę pełną wrogich mrocznych sił, służących niewymownej, złowieszczej grozie.

Autorką tej książki jest Alison Croggon, współczesna pisarka pochodząca z australii, jest także dziennikarka, pisarką fantasy oraz dramaturgiem. „Dar” to pierwszy tom cyklu ”Księgi Pellinoru”. W swojej powieści autorka pokazuje nam to, że tylko i wyłącznie do nas należy decyzja czy nasze zdolności będą wkorzystane w sposób, który pomoże lub zaszkodzi wielu.


...
cała recenzja: "Dar" - recenzja

Za książkę dziękuje ParanormalBooks

2 komentarze:

  1. Twoja recenzja jak zawsze niezawodna, bardzo się cieszę, że książka Ci się podobała, jak na razie coś nie bardzo się ludzie chcą o tej powieści wypowiadać ^^

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam i niestety mi sie nie podobała, jednak jak widzę opinie pewnie będę o niej różne ^^

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!