2 lis 2011

Listopadowe hity!!!

Nowy miesiąc, to nowe zapowiedzi i nowe, jakże ciekawe lektury. Poniżej przedstawiam kilka, które moim zdaniem będą hitami tego miesiąca. Jako, że wieczory coraz dłuższe i deszczowe, wszystkim polecam siąść wygodnie w fotelu i zagłębic się w lekturę. 

Na początek: "Wygnana Królowa" - Cinda Wiliams Chima
Wydawca: wyd. Galeria Książki
Cinda Williams Chima to amerykańska pisarka fantasy, której książki cieszą się ogromną popularnością.
Seria „Siedem Królestw” którą autorka debiutuje w Polsce, składać się będzie z czterech tomów, pierwszy z nich to „Król Demon”.
Dalej mamy: "Władczyni snów" - Niny Blazon
Nowy Jork w roku 2113. Niebezpieczny, wymarły.  W opustoszałych drapaczach chmur hula wiatr, a Piątą Aleją płynie rzeka.
Tylko miłość jest taka sama jak sto lat temu.
Jay jest zafascynowany i Madison, i tajemniczą Ivy.
Grozi ci niebezpieczeństwo, jeśli tu zostaniesz. Nie mów jej, że ją kochasz” – szepcze Ivy. I znika.
Jay musi wybrać między dwoma dziewczynami, dwoma czasami, między przerażającym światem rzeczywistym a bliskim mu światem ułudy.
Premiera: 11 listopad 2011
Wydawca: wyd. MAK Verlag GmbH

Następnie: "Pomiędzy światami" - Jessica Warman
Wyobraź sobie, że inni przestają cię widzieć i słyszeć…
Elizabeth Valchar – śliczna, popularna i idealna – budzi się na jachcie po imprezie z okazji swoich osiemnastych urodzin, które świętowała w towarzystwie szóstki najbliższych przyjaciół. Słyszy uporczywy łomot. Idzie sprawdzić źródło hałasu, a to, co widzi, zmienia w jej świecie wszystko. Nagle dostrzega, że myliła się co do siebie i swoich bliskich. Mozolnie, krok po kroku, odtwarza układankę ze wspomnień – pełnych gorzkiej prawdy, brudnych tajemnic i miłości – żeby wreszcie znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie – o własną tożsamość i najcenniejsze wartości w życiu. Jessica Warman zabiera nas w zapierającą dech w piersiach podróż pełną tajemnic, boleśnie prawdziwych postaci i wzruszających romansów, a przede wszystkim opowieść o nadziei, odkupieniu, miłości i wybaczeniu.

Premiera: 15 listopad 2011
Wydawca: wyd. Prószyński i S-ka

Następnie: "Śmiercionośne fale" - Carrie Ryan

Śmiercionośne fale” to drugi tom bestsellerowej trylogii „Las Zębów i Rąk”.
Główna bohaterka pierwszego tomu dociera do społeczności żyjącej nad brzegiem oceanu. Kim są? Dlaczego Siostrzeństwo tyle czasu okłamywało mieszkańców wioski? Na te i inne nurtujące czytelników bestsellerowej pisarki Carrie Ryan pytania odpowie druga część cyklu jej autorstwa – „Śmiercionośne fale”.
Poznajemy w niej nastolatkę Gabrielle, która razem z matką mieszka w starej latarni sprzed Powrotu. Dotychczas wiodła względnie bezpieczne życie – jej miasteczko otoczone jest Barierą, której przekroczenie grozi najsurowszą karą, ale jednocześnie chroni ich przed Mudo. W świecie, po którym wciąż krążą hordy ogarniętych niewysłowionym głodem martwych, każda czynność podporządkowana jest względom bezpieczeństwa. Otoczeni przez śmierć ludzie muszą niejedno poświęcić, by przetrwać. Wystarczy jeden nieostrożny ruch, by utracić wszystko…
Niestety Gabrielle przyszło przekonać się o tym na własnej skórze. Dziewczyna w ciągu jednej nocy traci wszystko – przyjaciół, rodzinę, ukochanego. Nie wie już, kim jest, więc postanawia zaryzykować życie, by odnaleźć tego, który pokazał jej, czego naprawdę pragnie. Nawet jeśli nie ma już dla niego ratunku…
Czy poradzi sobie po drugiej stronie Bariery? Czy wybierając wolność da się przeżyć? Czy miłość może pokonać śmierć?
Premiera: 23 listopad 2011
Wydawca: wyd. Papierowy Księżyc
Kolejna pozycja to:" Magia Krwi" - Tanya Huso

Huso bierze z fantastyki wszystko co najlepsze, tworząc wybuchową mieszankę!
Do bram Księstwa Stonehold, w którym nie ma prawowitego władcy, a od dwudziestu lat rządy sprawuje Rada, puka wojna. Następca tragicznie zmarłego króla, Caliph Howl, pobiera nauki w szkole dla magów w Desdae i nie śpieszy się do przejęcia schedy po wuju. W obliczu wojny tron Wysokiego Króla nie może już jednak pozostawać pusty, i Caliph musi opuścić bezpieczne mury Wyższej Szkoły. Czeka go walka o własne dziedzictwo i losy Księstwa.
Najlepszy debiut 2010 roku.
Fantasy Book Critic
Powieść napisana z niezwykłymi rozmachem, mocą i wyobraźnią.
Glen Cook, autor „Kronik Czarnej Kompanii”
Premiera: 17 listopad 2011
Wydawca: wyd. Prószyński i S-ka
Nastepna jest: "W niewoli zmysłów" Nalini Singh

Poznaj świat podzielony przez potężną rasę o fenomenalnych mocach umysłu, ale pozbawioną serca…
Człowiek i zwierzę jednocześnie, Lucas Hunter, jest zmiennokształtnym – głodnym tych wszystkich wrażeń, którymi Psi – rasa rządząca – pogardzają. Po wiekach niełatwej koegzystencji, obie rasy znajdują się na granicy wojny z powodu brutalnych morderstw, których ofiarami padły zmiennokształtne. Lucas jest zdeterminowany znaleźć zabójcę Psi, który zaszlachtował kobietę z jego Sfory, a Sascha mogłaby go wpuścić do jej strzeżonego świata. Wkrótce jednak odkryje, że zimnokrwista Psi jak najbardziej zdolna jest do namiętności – i że tkwiące w nim zwierzę jest nią zafascynowane.
Uwięzieni między walczącymi światami, Lucas i Sascha muszą zachować swoją tożsamość – albo poświęcić wszystko i ulec najmroczniejszej z pokus.
„W niewoli zmysłów” to pierwsza część wielotomowej serii o rasie Psi i zmiennokształtnych.
Premiera: 22 listopad 2011
Wydawca: wyd. Prószyński i S-ka

Na koniec: "Szmaragdowy Atlas" - John Stephens

Trójka dzieci. Dwa światy. Jedna przepowiednia.
„Szmaragdowy atlas” to pierwsza część trylogii fantasy Księgi Początku, która zauroczy całe pokolenie młodych czytelników.
Opowieść o trójce osamotnionego rodzeństwa wyruszającego w długą podróż do mrocznych i tajemnych zakątków ziemi, podczas której poznają przyjaciół i wrogów, magię i chaos. A jeśli przepowiednia jest prawdziwa, ich czyny mogą zmienić historię i naprawić zło.
Pełna humoru i wartkiej akcji powieść o niezwykłych losach Kate, Michaela i Emmy, nawiązująca do najlepszych tradycji powieści fantasy autorstwa C.S. Lewisa, J.K. Rowling i Philipa Pullmana, była bestsellerem „New York Timesa” i ukazuje się w kilkudziesięciu krajach świata.
.
.
Premiera: 23 listopad 2011
Wydawca: wyd. Bukowy Las


Na dzisiaj kończę, ale niedługo druga częśc nowości listopadowych. A może Wy macie jakieś swoje typy? Chętnie się dowiem. Zapraszam do komentowania :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!