18 gru 2013

TOP 10: Wymarzone prezenty książkowe.


Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu ma blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Akcja organizowana jest na blogu Kreatywa.WYMARZONE PREZENTY KSIĄŻKOWE

Moja mała lista wymarzonych prezentów pod choinkę :)


1. Pieśń Lodu i Ognia - George R.R. Martin 
To prawdziwa Uczta dla fana fantasy, zatem mimo iż miałam okazję już czytać część tomów, to mieć własny komplet byłoby świetnie. 


2. Bestiariusz Stracharza - Joseph Delaney
Książka nie tyle opowiadająca jakąś historię, co pewiem przewodnik po najdziwniejszych istotach. Książka byłaby świetnym prezentem. 

3. Trylogia Moorehawke - Celine Kiernan
Słyszałam wiele pochlebnych opini na temt tej ksiażki. Ciekawość jest silniejsza ode mnie i bardzo chcę w końcu przeczytać tę historię.


4. Zaprzysiężeni, Wybraniec Mrocznej Pani - Gail Z. Martin  

Mam poprzednie części tej serii, a ciekawość jak zakończy się ta historia jest ogromna. Bardzo dobrze napisane, ciekawa fabuła to jedne z wielu otutów poprzednich tomów, liczę na to, że te dwa utrzymają poziom. To po prostu moje MUST HAVE!

5. Dreszcz - Jakub Ćwiek 
Po lekturze Kłamcy Jakuba Ćwieka stwierdziłam, że Dreszcz to moja kolejna książka polskiego autora która z pewnością trafi na moją półkę.

6. Wilczy Trop - Patricia Briggs
To jedna z książek, która po prostu zaciekawiła mnie swoim opisem. A z racji tego, że słyszałam wiele dobrych opini o tej autorce, postanowiłam w końcu przeczytać jej utwór.

7. Studnia wieczności -Bray Libba
Tej książki po prostu brakuje mi by skompletować serię. Dwa pierwsze tomy pochłonęłam zabójczo szybko. Chcę poznać zakończenie tej historii. 
8.  Achaja - Andrzej Ziemiański

Cóż mam wiele mówić na ten temat. Klasyk, który po prostu trzeba mieć, a ja go niestety nie mam. No i to wznowione wydanie jest cudowne :)
9. Cykl Demoniczny -  Peter V. Brett

Czytałam wiele opini chwalących tego autora. Chciałabym sama się przekonać czy jest tak dobry jak piszą. 
10.  Legendy Świata Wynurzonego - Licia Troisi

Czytałam Wojny Świata Wynurzonego i bardzo spodobała mi się tak sama histria jak i styl w jakim pisze autorka. Lektura, która przypadła mi do gustu, choć się tego nie spodziewałam. 
Gdybym mogła to wypisałabym pewnie jeszcze kilkanaście innych wymarzonych książek. Jednak to TOP10 więc ograniczę się do 10 :)
A jakie są Wasze wymarzone prezenty?

9 komentarzy:

 1. O, "Wilczy trop" mam u siebie i sama jestem ciekawa. "Zatruty tron" to świetna książka, polecam. Muszę dorwać dwa następne tomy :) A i "Gra o tron" za mną, niestety kolejne tomy nie. Ale nie dziwię Ci się, że chcesz mieć na półce całą serię. Mam nadzieję, że Mikołaj Cię odwiedzi z tymi prezentami!

  OdpowiedzUsuń
 2. ja bym dorzucił świetne wydanie Ziemiomorza Ursuli K. Le Guin które niedawno się ukazało :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdybym nie miała to też bym dorzuciła :) Dosłownie za chwilę ukaże się recenzja.

   Usuń
  2. no to dobrze trafiłem :)

   Usuń
  3. masz dobre wyczucie czasu :)

   Usuń
 3. ,Pieśń lodu i ognia" sama chętnie bym przygarnęła, bo mam tylko pierwsze trzy tomy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Serię od Celine Kiernan polecam Ci z całego serca! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To właśnie przez Ciebie tak bardzo bym chciała w końcu przeczytać te książki :P

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz!