20 cze 2014

Anne Bishop - "Morderstwo Wron" - recenzja


Zdobywszy zaufanie Terra Indigena zamieszkujących Dziedziniec w Lakeside, Meg Corbyn stara się żyć według ich zasad. Jest człowiekiem, więc powinni ją traktować jak zwierzynę, ale jako cassandra sangue posiada dar wieszczenia przyszłości, który czyni ją kimś wyjątkowym.
Gdy na ulicach pojawiają się dwa nowe narkotyki, dochodzi do coraz częstszych konfliktów ludzi z Innymi. Ich rezultatem są ofiary po obu stronach, dlatego gdy Meg śni o krwi i czarnych piórach na śniegu, Simon Wilcza Straż – zmiennokształtny przywódca Dziedzińca w Lakeside – zastanawia się, czy jej sen dotyczył przeszłych ataków, czy tych, które dopiero nastąpią.

Meg zaczyna coraz częściej odczuwać potrzebę wieszczenia, a tymczasem Inni i nieliczni ludzie, którzy żyją wśród nich, muszą wspólnie pokonać człowieka usiłującego odebrać im wieszczkę krwi – a także powstrzymać niebezpieczeństwo, które grozi zagładą.

Czy książka może uzależniać? Okazuje się, że tak. Czytając kolejną powieść Anne Bishop, nie sposób oderwać się choć na chwilę od lektury. Już pierwsze strony pochłaniają  całą uwagę czytelnika.

Jeśli sądzicie, że najgorsze już za Meg, to grubo się mylicie. Dotychczasowy
atak Żywiołów to tylko ostrzeżenie. Teraz szykuje się krwawa masakra i tym razem ludzie nie zaznają litości Innych. Po wydarzeniach z pierwszej części, sądziłam, że autorka skupi się na uczuciu, które łączy Meg i Simona. Autorka co prawda zaserwowała nam wątek miłosny, w którym widzimy rozterki kobiety uczącej się postępować z ludźmi i Innymi, a Simon Wilcza Straż  próbuje zrozumieć kobiety. Meg nie wie, jak postępować z mężczyznami, a Simon nie rozumie kobiet (zresztą jak każdy facet ). Powoli i czasem nieudolnie próbują się do siebie zbliżyć. Gdyby tylko ten wątek był rozwijany, utwór z pewnością byłby przesłodzony, wręcz mdły i nudny. Bishop jednak nie daje szansy na wytchnienie, gdyż wprowadza nas i naszych bohaterów w kolejny spisek ludzkości. Tym razem zagłada grozi całemu światu ...


cała recenzja na:


Jak do tej pory z serii INNI zostały wydane:
2. Morderstwo Wron


6 komentarzy:

 1. Książka ta już stoi na mojej półce od pewnego czasu :) Lada chwila i będę ją czytała :) Fakt, książki Anne Bishop uzależniają :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na poleczce mam pierwsza czesc ale jeszcz nie przeczytalam ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham! Uwielbiam! Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu :P Strasznie się ciesze, że autorka planuje już czwarty i piąty tom :D Jestem strasznie ciekawa co jeszcze nam zaserwuje, a znając Bishop, pomysłów jej nie zabraknie i nie raz nas zaskoczy :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja niestety wciąż nie miałam okazji poznać książek Bishop, ale w końcu chyba będę musiała po coś sięgnąć, skoro tak zachwalasz :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę w końcu zacząć czytać książki tej autorki... Miałam je w planach, ale potem zaczytałam się w innych powieściach i tak jakoś wyszło, że Bishop odeszła na bok. :P
  Bardzo podobają mi się okładki!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!