10 cze 2014

TAG: MFB, moja pierwsza książka

Zostałam nominowana do TAGU: Moja pierwsza książka (My First Book) przez papierowe miasta, a że uważam, iż jest on dość ciekawy i chętnie przedstawię tu swoje odpowiedzi. 

Nie będę jednak nikogo nominować, jeśli są chętni by wziąć udział w zabawie, to z przyjemnością poczytam u Was na blogach Wasze odpowiedzi

1. Moją pierwszą lekturą był chyba "Kopciuszek". Nie jestem teraz tak do końca pewna :) to było tyle lat temu...

2. Pierwszą książką, którą pokochałam były baśnie Andersena.


3. Pierwszą książką, którą znienawidziłam była jedna ze szkolnych lektur, chyba nikogo nie zaskoczę gdy powiem, że był to POTOP :)

4. Szczerze to nie pamiętam jaka książkę kupiłam jako pierwszą.

5. To było "Zwierciadło Piekieł" Mastertona z Biblioteki Publicznej. Od tego czasu polubiłam twórczość tego autora.

6. Tego również nie jestem w stanie sobie przypomnieć. Dość często sprzedaję książki. 

7. Misja Ambasadora - Trudi Canavan - jak teraz czytam tę reckę to łapie się za głowę. No ale zawsze początki są trudne. 

8. Tak jak pkt 4 i 6 jest to dla mnie niewiadoma, gdyż sporo jest takich książek, które rozpoczęłam a nie skończyłam - no nie biorę pod uwagę lektur.

9. ... Anne Bishop - Córka Krwawych 

10. Harry Potter - Rowling, a potem jakoś Władca Pierścieni - Tolkiena te dwie ekranizacje uważam, za godne polecenia. No znalazłoby się jeszcze kilka ekranizacji, jednak e obejrzałam jako jedne z pierwszych i do tej pory uważam, że są najlepsze.

11. Cykl Pośredniczka - chyba wrócę do tej książki, pamiętam, że wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

12. yyy... no i mam problem, bo chyba będzie to również Cykl Pośredniczka. Jakoś nic innego nie przychodzi mi do głowy.

13. Wielki Mistrz - Trudi Canavan - pamiętam jak wyczekiwałam tej książki, bo nie mogłam pozbyć się z głowy losów Sonei i byłam bardzo ciekawa co też dalej się wydarzy.

14. Seria Czarne Kamienie Bishop, magia i wszystkie te stworzenia są tak niesamowite, że po prostu chciałabym tam być choć chwilę. 

15. Są trzy takie książki, które doprowadziły do mojej obecnej pasji. Trylogia Czarnego Maga - Canavan, Czarne Kamienie - Bishop i Wiedźmin - Sapkowskiego. Te trzy książki doprowadziły to tego, że potrafię czytać godzinami. 

To by było na tyle jeśli chodzi o tag. Ciekawe co myślicie o moich odpowiedziach. :) 

Na marginesie dodam, że niedługo zacznie pojawiać się więcej recenzji, chwilowo mam mało czasu na czytanie. Przy okazji chciałabym zaprosić Was do przejrzenia tego postu, może znajdziecie coś dla siebie :)

4 komentarze:

 1. Rzeczywiście całkiem fajny TAG.

  OdpowiedzUsuń
 2. TAG jest super. Chyba pokuszę się i odpowiem sama przed sobą i przed moim kotem na te pytanka. No, niewykluczone, że napiszę też co nieco na moim blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za odpowiedzi :) Pośredniczkę też uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne pytania i odpowiedzi :))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!