22 lip 2015

Dar - James Patterson, Ned Rust

Kolejny tom trylogii młodzieżowej o nastoletnich czarodziejach, autorstwa bestsellerowego amerykańskiego pisarza, lidera światowych list sprzedaży książek, Jamesa Pattersona. Whit i Wisty uciekają z rąk Nowego Ładu. Podczas powrotu do domu towarowego Garfunkel, który jest schronieniem dla ukrywających się dzieci, Whit ma dziwne wizje, w których jego zmarła dziewczyna, Celia, każe mu się oddać w ręce Nowego Ładu. Czarodziejów czekają ciężkie walki z totalitarnym reżimem.


Dar jest drugim tomem opowiadającym o przygodach Whita i Wisty. Cykl Czarodzieje stworzył James Patterson we współpracy z kilkoma innymi autorami. Przy tomie pierwszym Czarownica pomocą służyła Gabrielle Charbonnet, zaś Dar o swoje małe co nieco wzbogacił Ned Rust.

Trzeba przyznać, że ta część obfituje w wiele wątków, których pojawienie się nie zawsze łatwo wyjaśnić i niestety dość często zostawały one nagle i bez wyjaśnienia przerywane. Muszę przyznać, że nieco mnie to irytowało. Na plus jednak działa nieustannie rozwijająca się akcja, która swoim tempem wciąga czytelnika w wir wydarzeń. Niestety fabuła jest nieco przewidywalna i do pewnego stopnia nietrudno przewidzieć co się stanie za kilka chwil, choć bywały zaskakujące zwroty akcji.

Język utworu jest łatwy i przyswajalny dla czytelnika w każdym wieku. Warto zwrócić uwagę na spójność okładek jakie tutaj mamy. Książki stojąc koło siebie na regale w domowej biblioteczce wyglądają świetnie. Okładki mają w sobie pewną dozę tajemniczości.


Podsumowując ten utwór muszę powiedzieć, że wat jest on poświęconego czasu. Lektura jest lekka i sprawia wiele przyjemności podczas czytania. Polecam gorąco każdemu czytelnikowi. Z powodzeniem można czytać Dar bez znajomości Czarownicy. Wystawiam mocne 4.5/6 i z pewnością niedługo sięgnę po tom trzeci - Ogień.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!