26 lip 2015

Ogień - James Patterson, Jill Dembowski

Po egzekucji rodziców Whit i Wisty zostają rozdzieleni. Tymczasem w mieście wybucha epidemia wywołana przez Tego Który Jest Jedyny. Whit odnajduje w końcu siostrę. Niestety dziewczyna, pracując jako wolontariuszka w szpitalu, zaraziła się i jest umierająca. Rodzeństwo nie ma jednak chwili do stracenia - musi uciekać przed żołnierzami Nowego Ładu.


Ogień to trzecia część cyklu Czarodzieje, którego głównym autorem jest James Patterson. Przy tworzeniu tej części Patterson zaprosił do współpracy Jilla Dembowskiego.  Po skończonej lekturze Daru postanowiłam od razu zabrać się za Ogień, ponieważ ciekawość nie pozwoliła mi dłużej czekać.

Ogień obfituje w wartką akcję, która nie daje odetchnąć czytelnikowi. Chwile zaś kiedy ona zwalnia są zapowiedzią zwrotów, które zaskoczą nawet bardziej doświadczonego czytelnika.

W tej części możemy poznać bohaterów z nieco innej strony. Sami bohaterowie przechodzą na naszych oczach przemiany. Podejmują decyzje, z których skutkami muszą potem się zmierzyć. Zarówno Whit, jak i Wisty dorośli i potrafią docenić swoje magiczne dary. Potrafią korzystać z nich rozsądnie co do tej pory nie zawsze było tak oczywiste. Starszy brat już w poprzednim tomie zaczął doceniać wartość rodziny, ale to tutaj widać już jak ważna stałą się dla niego młodsza siostra. Również postępowanie czarnego charakteru - Jedynego, który owiany jest tajemnicą, a wokół niego rozciąga się aura śmierci - staje się dla czytelnika bardziej zrozumiałe.


Cykl Czarodzieje jest lekturą lekką i przyjemną i z powodzeniem nadaje się do zabrania w podróż czy też na urlop, ponieważ zapewni nam chwile pełne przygód i dobrej rozrywki. Jest to lektura mniej wymagająca, dlatego bez trudu można się przy niej zrelaksować. Bardzo łatwo wczuć się w sytuację bohaterów, a przez to możemy szybko przenieść się do świata pełnego magii. Wystawiam mocne 5/6 i polecam każdemu kto szuka niezobowiązującej lektury na letni wieczór. 

2 komentarze:

  1. Nie przeczytałam całkowicie twojej recenzji, bojąc się, że natknę na spoilery. Mam zamiar sięgnąć po tom pierwszy, bardzo ciekawi mnie ta trylogia :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tego autora nie znam, okładki mnie nieco odstraszyły, tj. wydawało mi się, że zapowiadają inną treść/gatunek. ;)
    "Tego Który Jest Jedyny" - Zaraz mi się skojarzyło z Tym Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać. ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!