29 gru 2016

Płomienna Siedemnastka - Janet Evanovich

Nie ma dymu bez ognia, a nikt nie wie tego lepiej niż łowczyni nagród z New Jersey Stephanie Plum.


Na pustej parceli budowlanej Vincenta Pluma porzucane są martwe ciała. Nikt nie wie, kim jest zabójca i jaki jest klucz wyboru ofiar. Oczywiste jest natomiast, że nazwisko Stephanie jest na liście zabójcy i to, że mało jest czasu na jego znalezienie. Na dodatek w Trenton pojawia się była gwiazda piłki nożnej z czasów licealnych Stephanie. Czy jej rozterki sercowe mają szansę się zakończyć? Cała rodzina bowiem dąży do tego, aby trzydziestolatka w końcu się ustatkowała. Gdy na dodatek babcia Joe Morellego spojrzy na Stephanie "urocznym okiem", będzie to znak, że nadszedł czas, aby uciec z miasta.
Morderca czający się za rogiem, garść gorących mężczyzn, a także zlecenie schwytania tańczącego niedźwiedzia i emerytowanego wampira wygląda na to, że życie Stephanie pójdzie z dymem.


Kolejne spotkanie ze Śliwka skończyło się u mnie salwami śmiechu i dziwnymi spojrzeniami rodziny. Co tu dużo pisać recenzja nie będzie tym razem długa, ponieważ ten kto spotkał się już wie mniej więcej czego się spodziewać. A osoby, które pragną zacząć swoją przygodę z autorką powinien rozpocząć ją od pierwszego tomu. O wiele łatwiej wtedy będzie się odnaleźć  w całej historii oraz zrozumieć dość specyficzny humor utworu.

Niemniej jeśli komuś nie chce się sięgać po siedemnaście części, może czytać historię bez konkretnej kolejności, ale czasem może czuć się zagubiony z powodu różnych odwołań oraz anegdot, które są powiązane z wcześniejszymi częściami.


Niemniej Płomienna siedemnastka to świetny utwór, powodujący sporo uśmiechu i radości podczas lektury. Czytając książkę rodzina nieco dziwnie się mi przyglądała, bo wybuchałam śmiechem wiele razy. Jednak nie każdy może zrozumieć i docenić specyficzny humor powieści. Jednak polecam każdemu, kto szuka książki na odstresowanie. Przy tej lekturze spędzimy wiele miłych chwil, a każda minuta nie będzie stracona. Książka nadaje się idealnie dla każdej osoby pragnącej humorystycznej opowieści. Polecam gorąco, ja wiem że sięgnę po kolejne części, by znów poczuć tę radość. Daję mocne 4.5/6 

1 komentarz:

Dziękuję za każdy komentarz!