18 gru 2016

Wypadki małżeńskie - Susan Meyers

Cała prawda o ciemniejszej stronie małżeństwa i o tym, jak rodzina radzi sobie z nadzwyczajnym kryzysem.
Maddy jest pracownikiem socjalnym i stara się pogodzić pracę zawodową z wychowywaniem trójki dzieci i obowiązkami żony. Jej mąż Ben raz po raz wybucha wściekłą złością.
Maddy jest rozdarta: czy ma chodzić wokół męża na paluszkach, czy też dla dobra dzieci zachować pewność siebie.
W rodzinie istnieje krucha równowaga. Pewnego deszczowego dnia Maddy wsiada z Benem do samochodu. Wybuchowy temperament męża sprawia, że dochodzi do wypadku, po którym Maddy ląduje w szpitalu. To początek zmian w jej życiu.
Meyers z sercem powieściopisarki i uporem dziennikarki śledczej bezbłędnie opisuje ewolucję i konsekwencje przemocy emocjonalnej. Jest mistrzynią perspektywy, wnikliwie pojmującą naturę ludzką.


Sięgając po „Wypadki małżeńskie”,nie spodziewałam się lektury poważnej i zmuszającej do myślenia. Sądziłam raczej, że będzie to jakaś parodia małżeństwa, być może coś dążącego w kierunku lekkiego romansu. Otrzymałam jednak powieść, która niesie ze sobą przesłanie, a której słowa po przeczytaniu jeszcze długo rozbrzmiewają w mojej głowie.


Historia przedstawia życie pewnego małżeństwa, posiadającego trójkę dzieci. Wydawać by się mogło, że jest idealne. On ma dobrze płatną pracę, gwarantującą wysoką pozycję społeczną. Ona spełnia się zawodowo w równym stopniu, jak on. A jednak coś jest nie tak. Pod światem pełnym pozorów kryje się nieco ciemniejsza prawda. Kiedy dochodzi do wypadku, podczas którego najbardziej cierpi Maddy, świat Bena zmienia się całkowicie.  Teraz to na niego spadają obowiązki domowe. 

cała recenzja na:

książkę otrzymałam dzięki współpracy z Polacy nie gęsi


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!