9 mar 2019

Abi Elphinstone - Podniebna Pieśń

Abi Elphinstone stworzyła powieść dla młodszego czytelnika, dzięki której ci mogą pokochać fantastykę. Ja uwielbiam ten gatunek, jest on moim ulubionym i gdy widzę, że są powieści prezentujące naprawdę dobry poziom moje serce się raduje.


„Podniebna Pieśń” to świetnie napisana historia, która ma szansę stać się jedną z lepszych książek dla dzieci ostatnich lat. Napisana cudownym językiem, który niesamowicie działa na wyobraźnię – a to u młodego czytelnika jest najważniejsze. Powieść czyta się jednym tchem, płynnie przechodzimy przez kolejne rozdziały. Strony umykają w zastraszającym tempie. 

Autorka w subtelny sposób pokazuje różne formy przyjaźni. W utworze pokazuje w bardzo subtelny sposób jak jesteśmy od siebie zależni i jak nasze decyzje i działania wpływają na innych. Nie brakuje tu heroicznych działań, ważnych decyzji a także rzeczywistości mieszającej się z magią. 

Minusem może być to, że jak dla dziecka ta powieść może okazać się zbyt długa. Dziecko, które złapało już bakcyla czytelniczego poradzi sobie z powieścią, ale takie które szybko się nudzi i jest niecierpliwe może mieć problem by dotrwać do końca. 

Dla kogo „Podniebna Pieśń”? Dla każdego rodzica, który chce spędzić czas z dzieckiem na wspólnej lekturze. Dla dzieciaków, które uwielbiają czytać i nie przeraża ich 300 stron powieści bez obrazków. Dla każdego kto ma ochotę wrócić do dzieciństwa i oddać się lekkiej lekturze. 

1 komentarz:

  1. Piękne wydanie, faktycznie powinno przyciągnąć uwagę dzieciaków. W sumie pierwszy tom przygód Pottera też nie był jakiś skąpy, a zaczytywali się w nim i mali i duzi. Myślę więc, że i z tą lekturą problemów dla czytających nie będzie. Jestem bardzo ciekawa tej lektury :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!