23 mar 2019

Barbara Mikulska - Smutna dziewczyna oraz inne opowiadania

Raz na jakiś czas sięgam po zbiory opowiadań. Chociaż zdarza się to bardzo rzadko, to czasem trafiam na naprawdę dobry zbór, który przywraca moją wiarę w krótkie formy literackie. 


„Smutna dziewczyna oraz inne opowiadania” to zbiór trzynastu opowiadań, których lektura jest doskonała po męczącym dniu pracy, czy też by zając czas w drodze do pracy. Opowiadania to przekrój wielu postaci i najróżniejszych motywów. Są historie, które łączą w sobie sprzeczności jak np. Tatuaż. Są opowieści, które ukazują postacie z legend tu mam na myśli Wilkołaka. Są także bardzo zabawne historie, które wywołają sporo uśmiechu na twarzy każdego czytelnika. Autorka pisze w sposób lekki i przyjemny, lektura nie wymaga wiele od czytelnika. Wystarczy nieco uwagi i już przenosimy się do najróżniejszych miejsc. 

Dla kogo „Okrutna dziewczyna oraz inne opowiadania”? Nie każdemu zapewne spodobają się wszystkie historie, ale każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zbiory opowiadań maja tą wspaniałą cechę, że chociaż gusta są naprawdę różne, to takie wydanie pozwala by szerokie grono czytelników sięgnęło po nie i czuło się pełnym satysfakcji. 

3 komentarze:

  1. Chętnie sięgnę po te opowiadania, sama okładka mnie przyciąga.

    OdpowiedzUsuń
  2. Polubiłam się z krótką formą już jakiś czas temu. O tym zbiorze nie słyszałam, ale już okładka wpadła mi w oko :)

    OdpowiedzUsuń
  3. I gotta bookmark this website it seems extremely helpful very useful. Thanks for sharing.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!