23 wrz 2015

Umrzeć po raz drugi - Tess Gerritsen

Gdy detektyw bostońskiego wydziału zabójstw Jane Rizzoli i Maura Isles, lekarz sądowa, zostają wezwane na miejsce zbrodni, odkrywają morderstwo godne okrutnej bestii, o czym świadczą nie tylko ślady pazurów na ciele ofiary. Tylko najbardziej wyrafinowany zbrodniarz mógłby pozostawić ciało doświadczonego myśliwego i wykwalifikowanego preparatora zwierzęcych zwłok, oprawione tak, jak trofea zdobiące ściany jego domu. Czyżby Gott nieświadomie obudził drapieżnika bardziej niebezpiecznego niż te, na które kiedykolwiek polował? Maura obawia się, że nie jest to pierwsza zbrodnia tego sprawcy, i na pewno nie ostatnia. Ostatnie zabójstwo wydaje się łączyć z serią niewyjaśnionych śmierci na obszarach dzikiej przyrody w całym kraju, a trop prowadzi poszukiwania do odległego zakątka Afryki. Sześć lat temu, grupa turystów na safari padła ofiarą zabójcy, który okazał się być jednym z nich. Uwięzieni w buszu rozpaczliwie liczyli na nadejście pomocy, zanim rozszarpią ich dzikie zwierzęta bądź zwyciężą ukryte w nich zwierzęce instynkty. Teraz morderca wybrał Boston na miejsce swoich łowów. Rizzoli i Maura muszą wywabić go z cienia i schwytać. Detektyw Jane Rizzoli i patolog Maura Isles powracają — i zrobią wszystko by odnaleźć zabójcę. Najnowszy thriller z bestsellerowej serii Rizzoli & Isles.


Dobrze od czasu do czasu trafić na książkę, która porwie nas już od pierwszych stron. Jako czytelnik odzyskuję wtedy wiarę w to, że są dostępne jeszcze dobre książki, które potrafią mnie zainteresować. Tym razem taką książką okazała się powieść Tess Gerritsen "Umrzeć  po raz drugi".

Książka należy do gatunku thriller sensacyjno - przygodowy, który zawiera w sobie także wątki medyczne. Wszystko to sprawia, że opowieść dostarcza nam wielu wrażeń. Akcja książki z jednej strony skupia się na zagadce jaką ma do rozwiązania dwójka bohaterów, a z drugiej strony wybieramy się do afrykańskiego buszu.


Powieść Tess to bardzo dobrze napisana historia, która łączy w sobie wątki przygodowe i sensacyjne. Choć początkowo może wydawać się, że powieść jest mało spójna i chaotyczna, finalnie łączy ze sobą wszystkie wątki w sposób, który sprawia, że całość jest spójna. Wartka akcja sprawia, że czytelnik nie ma prawa się nudzić. Ciągłe napięcie utrzymane w jakim trzyma powieść powoduje, że czytelnik nie ma ochoty odkładać tej książki na półkę. Bohaterki są charyzmatyczne i cechują się indywidualnością, która nadaje im oryginalności i dzięki temu nie zlewają się z tłem utworu. Styl w jakim napisana jest powieść jest lekki i przystępny dla każdego czytelnika. Sam utwór nie jest wymagający aczkolwiek zakończenie może zaskoczyć niejednego czytelnika. Autorka wprowadza czytelnika w świat brutalnych morderstw i pracy policji. Oceniam książkę na mocne 4.5/6 i już teraz wiem, że muszę nadrobić zaległości i poznać inne utwory z serii Rizzoli & Isles.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!