26 mar 2012

"Siła Trucizny" - Maria V. Snyder - recenzja


Król Iksji ginie w krwawym przewrocie. Uprzywilejowana dotąd kasta magów jest skazana na zagładę, a za stosowanie magii grozi śmierć. Nieliczni, którzy przeżyli, muszą ukrywać swoją moc. Teraz krainą rządzi wojskowa dyktatura, na czele której stoi bezwzględny komendant… Mrok zimnego lochu przeraża Yelenę, która czeka na egzekucję. Nieważne, że zabiła w samoobronie. Prawo Iksji jest surowe – śmierć za śmierć… Niespodziewanie wyrok śmierci zostaje odroczony, tylko los zdecyduje, kiedy się wypełni. Yelena będzie w pałacu testować posiłki samego komendanta, by uchronić go przed otruciem. Szybko jednak odkrywa, że znalazła się w więzieniu bez krat… Zawieszona między życiem a śmiercią, desperacko walczy o przetrwanie w brutalnym świecie pełnym intryg i kłamstw. W dodatku ku swojemu przerażeniu dowiaduje się, że jest obdarzona potężną magiczną mocą. Jeśli nie nauczy się jej kontrolować i ukrywać, zginie. Tymczasem w Iksji znów wrze i szykuje się kolejna walka o władzę. Wynik tego starcia może odebrać Yelenie resztki nadziei…Trucizna – substancja, która może spowodować najróżniejsze dolegliwości, a w najgorszym wypadku nawet i śmierć. Na prawie każdą truciznę istnieje antidotum, które może uchronić człowieka od strasznego losu. Ciężko wyczuć dawkę śmiertelnej substancji w dobrze przygotowanym pokarmie, jednak nie jest to niemożliwe – to tylko (albo aż!) kwestia wprawy w znajomości smaku, zapachu oraz konsystencji każdego specyfiku. A gdybyś to Ty, drogi Czytelniku, musiał kosztować każdego dania przed podaniem na stół i ocenić, czy jest otrute czy też nie, bo od tego może zależeć życie bliskiej Ci osoby. Czy przeciętny człowiek podjąłby się takiej pracy? O różnych wadach i zaletach takiego zajęcia można poczytać w Sile Trucizny.

Wydawnictwo Harlequin wprowadziło na rynek czytelniczy książkę autorstwa Marii V. Snyder. Biorąc ów książkę do ręki, spodziewałam się taniego romansidła przepełnionego scenami namiętnej miłości oraz brutalnego seksu. Co otrzymałam? Otóż bardzo przyjemną lekturę, która zaskakuje czytelnika swoją formą.

„Ucieczka, ukrycie się, defensywna postawa, to nie może być twój cały styl bycia. Musisz nauczyc się walczyć o to, na czym ci zależy.”

Powieść kręci się wokół 3 bohaterów: Yeleny – skazanej na śmierć za brutalne morderstwo młodej dziewczyny, która w swoim okrutnym życiu doznała wielu krzywd; Valka – odważnego mężczyzny, testera potraw panującego w Iksji komendanta, mężczyzny, który do tej pory posiadał serce twarde niczym głaz, a teraz powoli zaczyna doznawać wielu emocji, które nie sprzyjają sytuacji. Oraz komendanta ukrywającego dość intrygujący sekret, którego ujawnienie może grozić ogromnym niebezpieczeństwem. Trójka postaci, które są centrum wielu wydarzeń, trójka postaci, która jest świetnie wykreowana, posiadająca wiele sekretów oraz niebywale odmienne charaktery. Postacie, które poprzez różnice wynikające z wielu przeżyć, uzupełniają się wzajemnie. Aby nie było nudno, autorka dodała jeszcze mnóstwo postaci, które biorą udział w wielu istotnych wydarzeniach. Nie brakuje również czarnych charakterów – przebiegłych, dwulicowych postaci, któż tylko czyhają na to, kiedy komuś powinie się noga.


cała recenzja:

za książkę dziękuję ParanormalBooks.pl


A tak wyglądają okładki do kolejnych tomów trylogii.

7 komentarzy:

 1. Zapowiada się bardzo ciekawie;) Z chęcią przeczytam;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka zrobiła na mnie duże wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już od jakiegoś czasu mam ochotę przeczytać, ale niestety nie mam teraz funduszy :|

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli tylko będę miała okazję to bardzo chętnie przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już raz weszłam do empika i byłam z nią przy kasie, ale rzuciły mi się w oczy "Igrzyska Śmierci" i jakoś tak wyszło że jeszcze jej nie mam .....

  OdpowiedzUsuń
 6. Sporo io niej słyszałam, mam zamiar rozejrzeć się za nią

  OdpowiedzUsuń
 7. Naprawdę dobra książka! :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!