17 lut 2016

Namiętność rozbudzona. Demonica - Larissa Ione

Serena Kelley jest archeologiem i poszukiwaczką skarbów – oraz kobietą skrywającą pewną tajemnicę. W wieku siedmiu lat została powierniczką potężnego amuletu zapewniającego jej zdrowie i nieśmiertelność… tak długo jak pozostanie dziewicą. Serena nie jest jednak niewiniątkiem. Gdy zabójczo przystojny nieznajomy doprowadza ją na skraj ekstazy, Serena zastanawia się, czy nie spotkała wreszcie tego jedynego mężczyzny, któremu nie jest w stanie się oprzeć.
Wraith jest Seminusem pragnącym śmierci. Gdy zostaje otruty przez dawnego wroga, musi odnaleźć Serenę i przekonać ją, aby oddała mu jedyne znane we wszechświecie antidotum – jej amulet. Gdy Serena zaczyna ulegać jego urokowi, a Wraith czuje, że lekarstwo znajduje się w zasięgu jego ręki, uświadamia sobie okrutną prawdę: zakochuje się w kobiecie, której życie musi odebrać, aby ratować własne.


Trzeci tom cyklu Demonica to lektura, którą mogę śmiało polecić każdej kobiecie szukającej dobrej lektury, aczkolwiek nie epatującej nadmiernie seksem. Namiętność rozbudzona to książka, której nie należy oceniać tylko po okładce. Choć to romans paranormalny, to z pewnością zapewnia wiele ciekawych doznań.

W utworze nie brakuje różnorakich demonów, namiętności i pożądania, ale i pięknej miłości. No i co najważniejsze, nie brak też walki dobra ze złem, która odgrywa tutaj znaczącą rolę w fabule.

Akcja, choć bywa przewidywalna, ma także swoje lepsze momenty. Utwór utrzymuje czytelnika w napięciu, które chwilami nieco słabnie. Jest to książka, która zapewnia czytelnikowi chwile oderwania  się od rzeczywistości. Pozwala się wyluzować i nieco odstresować. Ci, którzy szukają ambitnej książki, niestety źle trafili, ale czasem i lekturę lekką i prostą należy przeczytać.

(...)
Książka jest udaną kontynuacją serii, nie obniża jej ogólnego poziomu. Utwór polecam fanom gatunku oraz tym, którzy szukają lekkiej i niezobowiązującej lektury, która pozwala oderwać się od szarości dnia codziennego. Ciekawi i barwni bohaterowie, akcja, która nie pozwala na nudę, gorące uczucie oraz walka dobra ze złem gwarantują, że chwile spędzone z książką w ręku nie będą zmarnowane. Moja ocena to 4.5/6 – doskonale wiem, że gdy pojawi się kolejna część serii, na pewno po nią sięgnę.

cała recenzja na:pozostałe książki serii DEMONICA:3. NAMIĘTNOŚĆ ROZBUDZONA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!