22 paź 2013

"Partials" - Dan Wells - recenzja

Częściowcy zostali stworzeni przez ludzi.
Byli bronią doskonałą. Wygrali wojnę, na którą ich posłano. Potem zbuntowali się przeciwko swoim stwórcom.
Wirus RM wybił ponad 99% ludzi.
Dzieci umierają zaraz po urodzeniu.
Najmłodszy człowiek na ziemi ma czternaście lat.
Częściowcy są odporni na RM.
Młoda lekarka Kiro zrobi wszystko, by przeprowadzić badania na jednym z nich.
Nawet za cenę rozpętania ostatecznej wojny.


Dla każdej kobiety dziecko jest największym skarbem. Bez nich nasz gatunek wyginie. Te bezbronne i maleńkie istoty są nadzieją na dalsze istnienie społeczności, w której obecnie żyjemy. Każda kobieta chce, prędzej czy później, mieć dziecko, jednak każda z nas jest gotowa na to w innym wieku. A co jeśli zostałby nam narzucony wiek, w jakim powinnyśmy zajść w ciążę? Właśnie o czymś takim możemy przeczytać w książce Dana Wellsa. O tym oraz o kilku innych problemach ludzkości, a raczej tego co z ludzkości pozostało. Czy książka jest godna polecenia?
Na początek chciałabym zwrócić Waszą uwagę na bohaterów. W enklawie na Long Island żyje garstka ocalałych po wojnie z Częściowcami.  Panują tam twarde zasady. Główna bohaterka ma szesnaście lat, a już przeżyła bardzo wiele. Musiała szybko wydorośleć i nabrać odpowiedzialności za swoje działania. Kira jest lekarką. Uparta nastolatka pragnie za wszelką cenę znaleźć lek na RM. I gdy już wszyscy powoli tracą nadzieję na znalezienie antywirusa, ona jedna chce podjąć ostateczny krok, który albo sprowadzi na nich ostateczną zagładę, albo doprowadzi do wyleczenia ludzkości. Upór oraz odwaga to dwa motory napędowe tej dziewczyny.  Kira zakochuje się w Marcusie, wesołym i miłych chłopaku, z którym zna się od dzieciństwa. Marcus tak jak ona jest medykiem. W utworze poznajemy wiele postaci, które posiadają różne osobowości. Jedni są bojaźliwi i niechętnie podejmują jakiekolwiek działania niosące ryzyko, inni zaś to odważni ludzie, dzięki którym ten świat ma szansę ocaleć.
CAŁA RECENZJA NA : paranormalbooks.pl

12 komentarzy:

 1. No ja ani nie miałam czasu na tę książkę ani chęci jakoś specjalnie - choć na początku opis mnie zaintrygował. Na razie jednak spasuję, choć dobrze, że książkę da się czytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślałam, że bedzie to coś lepszego, ale tragedii nie ma :)

   Usuń
 2. Dobra. Chcę to. Koniecznie muszę to przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jakoś nie przebrnęłam przez nią ; p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no ja w pewnym momencie też myślałąm, że nie dobrnę do końca :P

   Usuń
 4. Chętnie sięgnę jak wpadnie mi w ręce. Specjalnie szukać jej nie będę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z zachwytu nie umarłam, ale i tragedii nie było. Spodziewałam się czegoś lepszego, jak dla mnie zbyt często pojawiały się ,,zastoje" w akcji, przez które myślałam, że nie przebrnę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciągle mam chodzę kupić tę książkę, ale za każdym razem coś stoi mi na przeszkodzie. Muszę się w końcu zebrać i przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakoś zbytnio mnie do niej nie ciągnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla mnie książka super :) nie mogę się doczekać następnej części :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam nadzieję, że będę w grupie osób, której ta książka się spodobała :) Ale zanim ją dorwę to jeszcze trochę czasu minie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!