22 sie 2016

Diabelska Gra - Angela Marsons

Kolejna książka autorki bestsellerowego Niemiego krzyku!
Im większe zło, tym bardziej niebezpieczna gra...

W brutalnym ataku zostaje okaleczony gwałciciel. Detektyw Kim Stone i jej zespół muszą szybko rozwiązać sprawę. Jednak mściciel dokonuje kolejnych zabójstw i szybko staje się jasne, że chodzi o coś znacznie więcej.
Śledztwo nabiera tempa, a Kim znajduje się w wielkim niebezpieczeństwie - staje się celem niebezpiecznego przestępcy, który prowadzi własny, przerażający eksperyment.
W starciu z socjopatą, który zna wszystkie jej słabości, detektyw Stone na każdym kroku ociera się o śmierć. Liczba ofiar rośnie. Kim będzie musiała podjąć działania radykalniejsze niż kiedykolwiek, aby powstrzymać zabójcę. Tym razem sprawa ma charakter osobisty.
Wschodząca gwiazda brytyjskiej literatury kryminalnej powraca z powieścią, która wciągnie fanów Rachel Abbott, Val McDermid i Marka Billinghama.

Z autorką spotykam się po raz pierwszy, od razu zaznaczam, że nie miałam okazji czytać tomu pierwszego serii o detektyw Kim Stone. Na całe szczęście okazało się, że książki można czytać zupełnie niezależnie od siebie, ponieważ oprócz pani detektyw łączy je jedynie motyw śledztwa.

Coraz częściej ostatnio sięgam po kryminały, być może dlatego, że książek tego gatunku pojawia się coraz więcej. A być może dlatego, że z biegiem czasu autorzy coraz lepiej piszą utwory w takim właśnie klimacie. Najważniejsze jest jednak to, że z każdą kolejną powieścią trafiam na naprawdę ciekawe historie, które jak do tej pory nie zniechęciły mnie do dalszego poznawania nowych dla mnie autorów.

Diabelska Gra to utwór, który nie należy do przewidywalnych. Autorka zręcznie prowadzi fabułę i prowadzi czytelnika krętymi ścieżkami. Wiele razy czytając książkę wydawało mi się, że już rozwikłałam zagadkę ukrytą między wierszami, niestety za każdym razem autorka zaskakiwała mnie w inny sposób. Główna bohaterka jest osobą bardzo realną, pełną wad i zalet. Nie jest to osoba nieomylna, co działa na ogromny plus, ponieważ popełniając błędy jak każdy przeciętny człowiek, czytelnik może bardziej wczuć się w jej sytuację, zbliżyć się do bohatera. To właśnie sprawia, że książkę czyta się szybko i z ogromną przyjemnością. 

Książka będzie zdecydowanie gratka dla fanów kryminału. Osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tym gatunkiem, również nie powinny się po tym utworze czuć zniechęcone, wręcz przeciwnie - myślę, że Diabelska Gra zachęci je do sięgnięcia po inne kryminały. W mojej ocenie książka otrzymuje mocne 4.5/6, i chętnie sięgnę po Niemy Krzyk, oraz inne utwory autorki. 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Burda Książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!