10 mar 2017

Niebo dla akrobaty - Jan Grzegorczyk

Nowa książka Jana Grzegorczyka, autora bestsellerowych powieści „Adieu” i „Trufle”, to historia kilkunastu postaci połączonych wspólnym problemem: chorobą ich samych lub ich bliskich. „Niebo dla akrobaty” to książka o sile charakteru, wierze, radości życia, przyjaźni i solidarności. Opowieść o tym, jak stanąć wobec najtrudniejszych wyzwań i wygrać.


Czasem trafiają w nasze ręce książki, które zmuszają nas do myślenia. Niepozorne opowiadania bywają dla czytelnika bardziej wymagające niż kilkutomowa epopeja. Gdy wokoło pełno jest lektur lekkich, pozwalających na odprężenie po ciężkim dniu, warto mieć coś, co zmusi nas do refleksji. Czasem jedna taka opowieść może zmienić nasze życie, uporządkować na nowo priorytety. Taką właśnie książką jest „Niebo dla akrobaty”.
 (...)


Polecam tę pozycję osobom, które szukają historii prawdziwych ludzi. Każdy, kto ma odwagę sięgnąć po tę książkę powinien to zrobić, ale ostrzegam, to nie jest lektura łatwa. „Niebo dla akrobaty” to opowieść wzruszająca, pouczająca i na zawsze już zostawi ślad w sercu i umyśle czytelnika, daje nadzieję każdemu w nawet najtrudniejszej życiowej sytuacji. Nadzieję na lepsze dni. Mogłabym powiedzieć, że ta książka jest także przerażająca. Sposób, w jaki przedstawia bohaterów jest bardzo dosadny, autor nie pokazuje jedynie blasków codzienności, ale i wszystkie cienie skrywające się przed oczami świata. Polecam lekturę każdemu, kto ma odwagę, by stanąć twarzą w twarz z prawdziwym życiem. 

Cała recenzja:

Za książkę dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka oraz Polacy nie gęsi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!