9 cze 2017

Cyngiel, egzekutor polskiej mafii - Artur Górski

Albo zabijasz, albo sam stajesz się celem Na Artioma jest zlecenie. Ktoś musi mendę odje?! Na Ruskiego nie można dać zlecenia innemu Ruskiemu (choć zrobiłby to z sanitarną precyzją, po cichu i bez świadków), bo wiadomo ? swój swojego nie ruszy. Albo ruszy i będą z tego kłopoty? Dlatego trzeba wybrać naszego. Najlepiej takiego, koło którego psy w ogóle nie będą węszyć. Jak zostać cynglem mafii? Kto i kogo werbuje do wykonania egzekucji? Jak zaplanować pierwsze morderstwo? Za jakie pieniądze pracuje w Polsce egzekutor? Artur Górski, autor głośnych, bestsellerowych wywiadów z pruszkowskim gangsterem MAS, po raz kolejny wprowadza nas w brudny, brutalny świat polskich gangsterów. W tej opowieści opartej na faktach poznacie mafijne podziemie od strony początkującego egzekutora. Dowiecie się, jak z frajera zrobić kilera, który ma zdjąć publicznie rezydenta rosyjskiej mafii. Zrozumiecie, dlaczego wiele planowanych egzekucji kończy się fiaskiem bądź krwawą jatką. Ta książka pozwoli wam poczuć emocje towarzyszące człowiekowi, który na zlecenie ma zabić innego człowieka. Kilka reguł cyngla: Cyngiel do ostatniego momentu nie wie, jaką broń dostanie do wykonania zadania. Cyngiel nigdy nie patrzy prosto w oczy. Jeśli cyngiel opowiada, kogo sprzątnie, to wiadomo, że do zadania jest wyznaczony ktoś inny.


Kolejna książka Artura Górskiego, który zasłynął z opowieści o Masie, trafiła do mnie. Jak tym razem poradził sobie autor z kolejną historią wprost ze świadka przestępczego. Byłam tak ciekawa, że nie mogłam odpuścić lektury tej książki. 

„Cyngiel. Egzekutor polskiej mafii” to historia, która ukazuje poziom brutalności i bezwzględności, którą musi cechować się dobry zabójca. Człowiek taki, działając na zlecenie nie może zawahać się w najważniejszym momencie. Kto czytał wcześniejsze książki tego autora, wie już mniej więcej jaki jest jego styl i jakie są cechy charakteryzujące powieści Artura. 

„Cyngiel…” to książka w której nie brakuje mocnych wyrażeń, charakterystycznych postaci – które są już elementem obowiązkowym u autora – nie brak tu również obrazów jak z filmów o największych gangsterach świata. Piękne kobiety i wyraziste postacie, tego znajdziemy tutaj sporo.  
Świat przedstawiony z pewnością nie koloruje się w różowych barwach, to pełen przemocy i agresji świat, w którym nie brak czarnych charakterów. Zło czai się wszędzie i niestety wygrywa odwieczną walkę, którą toczy z dobrem. Tu nie znajdziemy wielkodusznych postaci czy miłosierdzia względem drugiej osoby. To świat do jakiego nikt z nas nie chciałby trafić. 

„Cyngiel…” to książka doskonała dla każdego fana Artura Górskiego i jego opowieści ze świata polskiej mafii.  Ciekawe postacie, mocne sceny, wulgaryzmy, piękne kobiety i zło będące praktycznie wszędzie. Książkę czyta się szybko, a lektura zajmie wam niewiele czasu. Niemniej polecam każdemu kto lubi takie opowieści. To świetna lektura na upalny dzień. 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Burda Książki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!