14 lut 2018

Ekstremalne przywództwo - Jocko Willink & Leif Babin


Ostatnio prawdziwy szturm przeżywa tematyka, w której przedstawione zostały metody na to by być dobrym w jakiejś dziedzinie. Na półki księgarń trafił tytuł „Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki NAVY SEALS w zarządzaniu.” Postanowiłam sama sprawdzić co kryje się pod tak mocnym tytułem.


Okazał się, że Jocko Willink oraz Leif Babin poprzez własne doświadczenia chcą ‘’ułatwić’’ życie przeciętnemu Kowalskiemu, dając mu wskazówki do tego jak być liderem. Któż z nas nie chciał choć raz dowodzić jakiejś grupie. Czy to w szkole, gdy robiliśmy grupowy projekt na zajęcia. Czy też w pracy, gdy trzeba było w kilka osób podołać jakiemuś wyzwaniu. Ale większość z nas nie posiada takich cech, które pozwalają z powodzeniem dowodzić grupą. Ta książka ma pomóc nam zdobyć cechy prawdziwego przywódcy.

„Ekstremalne przywództwo” to powieść dla osób pragnących zaspokoić ciekawość. Szczerze mówiąc nie bardzo wiem, komu konkretnie mogłabym tytuł polecić. Książka może wskazać czytelnikowi na co zwrócić uwagę, jeśli ten chce stać się lepszym liderem. Niemniej książka nie pokaże prostej drogi do przywódca – to jedynie zbiór wskazówek, a i one nie u każdego mogą zadziałać w ten sam sposób.

Książka może zaciekawić kogoś kto interesuje się jednostkami specjalnymi, oraz ich taktyką w obliczy wojny. Całość przedstawiona jest raczej prostymi słowami. Powiedziałabym nawet, że to taki bardzo charakterystyczny żołnierski styl, w którym proste zwroty i krótkie polecenia muszą wystarczyć. Książka zawiera mapki, oraz zdjęcie- choć te nie powalają jakością – dzięki którym czytelnik ma wgląd w opisywane miejsca oraz sytuacje.

Polecam tym bardzo ciekawskim i lubiącym tematykę związaną ze służbami specjalnymi.  


Za książkę dziękuję wydawnictwu SQN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!