2 lut 2018

Magia Parzy - Ilona Andrews


„Magia Parzy” to drugi tom cyklu o przygodach Kate Daniels. Pierwszy bardzo mi się podobał, o czym przeczytać możecie TUTAJ, więc bez chwili zastanowienia sięgnęłam po kolejny tom serii. Czy duet pisarzy ponownie spisał się na medal, czy opuścił nieco poprzeczkę? Czas się przekonać.


W drugiej części fabuła oparta jest na motywach zaczerpniętych z mitologii celtyckiej. Morrigan, Kocioł, czarownice i wyrocznie, a do tego bóstwo, które pragnie żyć – to główne powody problemów Kate. A jeśli wplączemy do tego nieco kłopotów z pewnym Władcą Bestii, otrzymamy przezabawną opowieść pełną magii.

Dla mnie fabuła tej części okazała się o wiele bardziej wciągająca niż części pierwszej. To co zapewnia czytelnikowi dobrą zabawę od początku do samego końca to na pewno pędząca i nieprzewidywalna akcja, oraz wszelkie jej zawirowania, które z pewnością nie ułatwiają bohaterom życia.

Niemniej widać tutaj sporo nawiązań do części pierwszej, co sprawia, że tom drugi zgrabnie łaczy się fabularnie z tomem poprzednim. Jeśli cały cykl zostanie utrzymany w takim stylu i klimacie, to będzie to jedna z najlepszych serii jakie miałam okazję poznać.

Książkę czyta się błyskawicznie. Kolejne strony czytelnik pochłania z zawrotną szybkością, a przez to nie ma ani chwili na nudę. Główna bohaterka to postać, której nie da się nie lubić. Chyba każdy kto rozpoczął przygodę z tą serią szczerze jej kibicuje. Pozostaje mi tylko dodać, że książkę polecam zarówno starszym czytelnikom, jak i tym którzy czują się jeszcze niepewnie na gruncie urban fantasy.

„Magia Parzy” to książka, którą nie sposób odłożyć w trakcie czytania. Ciekawość jaka towarzyszy czytelnikowi podczas tej lektury jest ogromna, a to skutkuje połknięciem książki z niesłychanym tempie. Masz wolny wieczór albo dwa? Sięgaj po serię z Kate Daniels – to jedyny rozsądny wybór! Ja gorąco wszystkim polecam i zachęcam do lektury. 

Na koniec jedna mała uwaga. Dobrze byłoby zacząć czytać cykl od początku, od pierwszej części. Wtedy zdecydowanie ułatwi to postrzeganie bohaterów i ich decyzji.   

Za książkę dziękuję Fabryce Słów. :)

pozostaje teraz tylko czekać na dalsze części serii ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!