26 lut 2018

Zrodzony ze srebra - Patricia Briggs


Kolejna seria od Fabryki Słów. Kolejna jakże udana historia trafiła na nasze półki. Tym razem chciałabym Wam powiedzieć krótko o piątej książce z cyklu o Mercedes Thompson. Kolejne Urban fantasy, które zasługuje na Waszą uwagę.

Każdy kto czytał poprzednie tomy wie kim jest Mercedes, zmiennokształtna kojotka mieszkająca na terytorium Wilków. Główna bohaterka to pełna charyzmy kobieta, która nie boi się stawić czoła żadnemu wyzwaniu. Jej problemy nie należa do łatwych, ale radzi sobie ze wszystkim, z lepszym lub gorszym skutkiem – jednak nie poddaje się i nie rezygnuje. Takie postacie przyciągają czytelników, każdy z nas wszak chciałby mieć jakąś super moc i być tak odważnym, nieustępliwym i zaradnym jak bohaterowie z powieści.

Plusem tej serii jest fakt, iż początkowy rozpęd nadany przez autorkę nie traci swojego tempa. Cały czas się coś tutaj dzieje. Nie sposób na chwilę nudy przy tej lekturze. To niezwykłe, ale autorka utrzymuje równy poziom i tempo przez kolejne pięć tomów serii. Choć nie brakuje tu sporej liczby wątków, to autorka nie pomija żadnego z nich. Jedne szybko są rozwiązane inne z każdym kolejnym tomem coraz bardziej zaplątane, ale to właśnie one utrzymują wysoki stopień zaciekawienia czytelnika.

Autorka pisze w sposób barwny i plastyczny, łatwo wyobrazić sobie kolejne opisywane miejsca czy bohaterów. Tempo jest tutaj szybkie, ale w końcu sporo się tu dzieje i dzięki temu czytelnik nie ma czasu na nudę. Sam świat stworzony przez autorkę posiada wiele warstw i odcieni, każdy znajdzie tu jakąś postać, z którą się naprawdę zżyje. Serię radziłabym poznawać od pierwszego tomu i czytać je we właściwej kolejności. Są one ze sobą powiązane i trudno byłoby się odnaleźć czytelnikowi, który zacznie swoją przygodę od tomu piątego. Polecam fanom Urban fantasy oraz wszystkim, którzy szukają błyskotliwej, pełnej humory powieści z nietuzinkowymi bohaterami.

Za książkę dziękuję Fabryce Słów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!