17 lip 2013

kolejny stosik :D

Niespodziewałam się, że tak szybko będę prezentowała kolejny zbiór zdobyczy książkowych. No ale skoro już nazbierało mi się kilka to czemu ich nie pokazać :)

od góry:

1. Janet Evanovich - Ósemka wygrywa - od Fabryki Słów [recenzja]

2. Alfred Potocki - Ostatnia moc - os ParanormalBooks.pl
3. Larissa Ione - Pragnienie wyzwolone - od Papierowego Księżyca
4. Brodi Ashton - Podwieczność - od Papierowego Księżyca - po małych problemach książka w końcu do mnie dotarła
5. Chris Tvedt - W mroku tajemnic - od Kostnicy [recenzja]
6. Eva Voller - Złoty most - od Egmontu [recenzja]
7. Philippa Gregory - Odmieniec - od PranormalBooks.pl [recenzja]
8. Nowa Fantastyka 7 (370) 2013 - od redakcji

Oto kilka pozycji, które ukażą się w najbliższym czasie, a na które niecierpliwie czekam. 


Piękny kraj
Alan Averill
Data wydania: 28 sierpień 2013


Chłopak spotyka dziewczynę. Chłopak traci dziewczynę. Chłopak kradnie wehikuł czasu i próbuje
uratować dziewczynę przed zbliżającą się zagładą. … Wiecie, jak to jest.
Takahiro O’Leara to japońsko-amerykański prezenter telewizyjny, który po nieudanej próbie samobójczej znika z ekranu. Samira Moheb to irańsko-amerykańska tłumaczka wojskowa cierpiąca na zespół stresu pourazowego po wojnie w Iraku. Pokochali się od pierwszego wejrzenia, a ponieważ nie mieli odwagi tego sobie wyznać, ich drogi szybko się rozeszły. Dzięki tajemniczemu wynalazkowi ukrytemu głęboko w australijskim buszu mają szansę przeżyć życie od nowa.
Oczywiście, nie będzie to proste. Miłość nigdy nie jest prosta. Najpierw muszą wyrwać się ze szponów potężnej i tajemniczej korporacji. Następnie muszą zlikwidować obłąkanego naukowca, który próbuje uwolnić przerażające stwory. Wreszcie muszą zrobić coś z wynalazkiem, który może zniszczyć czas. Wspólnie mają szansę ocalić świat.
Umiejętnie skomponowana mieszanka akcji, humoru i niezwykłych, pełnokrwistych postaci, składa się na całość o niepowtarzalnym stylu. To pędząca przez kosmos historia miłości z podróżami w czasie w tle. Science fiction dla ludzi, którzy nie czytują science fiction, za to cenią doskonałą literaturę, a przede wszystkim ponadczasowa opowieść o naturze wspomnień, cierpieniu, miłości, walce i odkupieniu.


Dziewczyna w stalowym gorsecie
Kady Cross
Data wydania: 30 sierpień 2013


Skrzyżowanie epoki wiktoriańskiej z X-Menami
Szesnastoletnia Finley Jayne nie ma nikogo i niczego za wyjątkiem pewnej rzeczy, która znajduje się w jej
wnętrzu.
Ciemna strona bohaterki sprawia, że jest ona zdolna zabić. W dodatku bardzo mocnym ciosem. Tylko jeden człowiek widzi magiczną aurę otaczającą dziewczynę.
Powieść osadzona w XIX wiecznej Anglii, która przenosi czytelnika w świat pełen przygód.
Kady Cross: Kady Cross to pseudonim bestsellerowej autorki USA Today – Kathryn Smith. Pisarka mieszka w Connecticut z mężem i ukochanymi kotami. Uwielbia występować z zespołem rockowym, wietnamską kuchnię i makijaże (jest wręcz uzależniona od filmików samouczków na YouTube). Kiedy nie pisze, ogląda ulubione programy telewizyjne, czyta książki lub produkuje kosmetyki własnego autorstwa.

A tego poszukuję. Niedawno się ukazało. 

Przeznaczenie.Moc żywiołów
Marta Baranowska
Data wydania: 2 lipiec 2013

„Wiem, że nie powinnam była tego czytać… Głupia byłam. Wiem, że zwój miał spłonąć z moim ciałem w dniu mojej śmierci. Zakłóciłam prawo, ale ja po prostu… musiałam wiedzieć. Tylko to jedno… I przeczytałam dokładnie to, że na tej łące, w nocy spotkam się znów z tym, którego kocham. I to musi być on! Wszyscy pukają się w głowy lub patrzą na mnie z politowaniem… Ale ja nie chcę ich litości! On wróci… Wróci dla mnie… wróci dla nas… Tak mi powiedział zanim odszedł.”
Czy wiecie, że tuż obok nas jest świat pełen magii? To przestrzeń przepełniona miłością i zazdrością. Miejsce, w którym żyje rudowłosa piękność Avilla… Czy uda jej się pokonać wszelkie przeciwności i połączyć z ukochanym? Przeznaczenie. Moc żywiołów to napisana z rozmachem historia miłosna, to niezwykle barwnie wykreowany świat, to książka, która pochłania Czytelnika od samego początku niemal bez reszty. Zatem siadajcie wygodnie i poznajcie rzeczywistość, której nie będziecie chcieli opuszczać…

A Wy czekacie lub polujecie na coś szczególnego?

14 komentarzy:

 1. Świetny stos :D Czyli nie tylko do mnie "Podwieczność" dochodziła z problemami :P Miłej lektury

  OdpowiedzUsuń
 2. Stosik bardzo fajny, część pozycji się nam pokrywa. A z zapowiedzi czekam na "Dziewczynę w stalowym gorsecie".

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdroszczę pozycji Papierowego księżyca :D Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 4. Do "Podwieczności" się przymierzam, Pragnienie zamówione, ale wraz z "Dziewczyną w stalowym gorsecie", więc odbiorę je dopiero na początku września. Zazdroszczę, że Ty już masz tę pozycję oraz "Zloty most". Milej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 5. ksiażki Larissy Ione i Evy Voller mam w mniej pilnych planach. A z książek w zapowiedzieach chętnie zapoznałabym się z Dziewczyną w stalowym gorsecie. Do Pięknego kraju mnie nie ciągnie, bo pachnie mi to rpzewagą romansu w tym sf dla ludzi, którzy nie czytają sf... Poczekajmy na racenzje...

  OdpowiedzUsuń
 6. "Pragnienie wyzwolone" i "Odmieniec" to powieści, które bardzo mnie kuszą. A z serią o Śliweczce muszę się zapoznać! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudowności! Zazdroszczę pozycji od Papierowego Księżyca! :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny stosik! :)
  Mnie ciekawi "Dziewczyna w stalowym gorsecie"

  OdpowiedzUsuń
 9. Idę poczytać coś więcej na temat ,,Pięknego kraju", bo opis jest tak zakręcony, że nie wiem co myśleć, choć mnie zaciekawił ;) Na ,,Dziewczynę w stalowym gorsecie" nie nastawiam się zbyt entuzjastycznie, bo czytałam zagraniczne recenzje i niestety, ale hymny pochwalne to to nie są.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zazdrość mnie zżera jak patrzę na ten stos:P chętnie zabrałabym Ci "Podwiecznosć" bo mam brzydką wersję recenzencką, choć i tak bardzo się cieszę, że dane mi było ją przeczytać i to przedpremierowo ;)W każdym razie polecam, fajnie się czyta powinna przypaść Ci do gustu :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. zazdroszczę Odmieńca :)

  OdpowiedzUsuń
 12. "Podwieczność" i "Złoty most" bym podebrała, więc pilnuj! :)
  Miłej lektury.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!