9 sty 2018

Magia Kąsa - Ilona Andrews

Jako fanka literatury z gatunku szeroko pojętej fantastyki, lubię także sięgać po książki, które określa się jako Urban fantasy. Cechą jaka jest charakterystyczna dla tego podgatunku jest to, że czytelnik dostrzega ścieranie się ze sobą świata pełnego magii oraz tego, w którym prym wiedzie technika. To magia zakrada się do miast i betonowych dżungli, gdzie prawa rządzące społeczeństwem są równie twarde i bezkompromisowe jak prawa natury.  

Ciekawostką może być dla wielu fakt, iż Ilona Andrews, to tak na prawdę małżeństwo ukrywające się pod tym pseudonimem. Muszę przyznać, że ich wizją literacka bardzo przypadła mi do gustu i z pewnością nie poprzestanę na tym jednym tomie.

Kate Daniels, to główna bohaterka tej opowieści, ale i całego cyklu. Kate to dziewczyna z charakterem. Gwałtowna, zadziorna i ciężko iść z nią na kompromis – taka bohaterka zapewni świetną zabawę podczas lektury. Nie jednokrotnie możemy poznać jej cięty język i poczucie humoru. Trzeba przyznać, że autorom udało się stworzyć główną bohaterkę, która mnie przyciągnęła do lektury.

Świat jaki odnajdujemy na kartach powieści, posiada bardzo specyficzny klimat.  Na porządku dziennym są tam stworzenia najróżniejszych maści i gatunków. Nikomu nie jest tam obce starcie się dwóch jakże odmiennych światów, magii i techniki.  Dodatkowo sarkazm, który jest widoczny na każdej stronie oraz czarny humor jaki zafundowali nam autorzy nadaje klimatu powieści. Klimatu, który przyciąga do dalszej lektury. Nie bez znaczenia jest także wartka i dynamiczna akcja, która nie pozwala się nudzić ani przez chwilę.

Najbardziej zaintrygowało mnie pochodzenie głównej bohaterki, przez co z pewnością będę czytać kolejne tomy cyklu.  Perypetie Kate wielokrotnie wywoływały na moje twarzy uśmiech, okazuje się , ze jest to idealna książka na gorsze chwile w życiu, czy na smętny i pochmurny dzień.


„Magia kąsa” to dobre rozpoczęcie cyklu, które intryguje i wciąga czytelnika. Bohaterowie  szybko zyskują sympatię a ich losy śledzi się z zapartym tchem. Już nie mogę się doczekać kiedy sięgnę po kolejne części cyklu.  Polecam każdemu kto szuka lekkiej, pełnej humoru historii, z dynamiczną akcją i oryginalnymi bohaterami. „Magia kąsa” to książka, które idealnie nadawać się będzie jako prezent dla fana fantastyki, lub osoby która szuka ciekawej odskoczni od otaczającej nas rzeczywistości. 

Za książkę dziękuję Fabryce Słów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!