24 wrz 2016

Trudna Miłość - Meredith Wild

Dalsze losy Eriki i Blake'a w piątym tomie serii Haker. Parę dni po ślubie Blake i Erica Landon wyruszają w podróż poślubną, podczas której jeszcze bardziej zacieśniają więź między sobą I postanawiają zapomnieć o demonach przeszłości.
Kiedy już mogłoby się wydawać, że zostawili za sobą wszystkie problemy, ich spokój zostaje zakłócony przez skandal związany z kampanią wyborczą kandydata na burmistrza, Daniela Fitzgeralda. Blake trafia w sam środek tej afery. Prześladują go występki z jego hakerskiej przeszłości, o której wolałby zapomnieć.
Kiedy wolność Blake'a staje pod znakiem zapytani, Erica nie zawaha się przed niczym, żeby oczyścić jego imię. Gdy jednak Blake przeciwstawia się władzom i odmawia udziału w poszukiwaniu prawdy, ich świat powoli zaczyna się rozpadać. Czy Blake pozwoli, by przeszłość wygrała? Czy Erice uda się przekonać go, że teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek warto walczyć o ich wspólne życie?


Trudna Miłość to piąty i ostatni tom serii Haker. W tej części autorka zamyka wszystkie rozpoczęte wątki, których trochę się tu natworzyło.

Podróż poślubna Eriki i Blake zakończona powodzeniem i czas wrócić do codzienności, wydawałoby się jakże szarej i nudnej. Jednak ta para ma dość wiele przeżyć na swoim koncie, niekoniecznie wartych wspomnień. Niestety czasem przeszłość nas dogania i przypomina o sobie w najmniej spodziewanym momencie – tak jest w tym przypadku.

W tej części to Erika przejmuje dowodzenie. Choć wcześniej sprawiała wrażenie biernego widza, teraz zaczyna stawiać niewygodne pytania. W końcu zaczęła walczyć o to czego pragnie. Erika stawia czoło starym wrogom i tym nowym, niestety ciągle się pojawiającym. Blake natomiast jest uparty jak stereotypowy samiec, ale okazuje się, że i w jego duszy gra delikatność, o którą wcale nie był podejrzewany. Dzięki takiemu obrotowi sytuacji powieść zyskuje odrobinę emocji i tego dziwnego dreszczyku.


Trudna Miłość to poprawne zakończenie serii, aczkolwiek wydawałoby się, że autorka mogła jeszcze nieco podkręcić zakończenie. Wiele scen pełnych namiętności i erotyzmu splata się ze scenami pełnymi niebezpieczeństwa i grozy. Choć ogólnie utwór był dość przewidywalny, zdarzają się momenty zaskakujące, co dodatkowo działa na plus. Dobrym pomysłem było również to, żeby wydarzenia przedstawiać raz z punktu widzenia Eriki a raz Blake’a, dzięki temu czytelnik ma szerszy wgląd w same wydarzenia ale i w emocje jakich doświadczają bohaterowie a także w ich myśli. Lektura jest niezobowiązującym czytadłem dla osób szukających rozrywki na wieczór. Niestety nie jest to lektura wymagająca, przez co otrzymuje zaledwie 3/6, choć znajda się osoby, którym spodoba się taka lektura. Niemniej Trudną Miłość polecam na odstresowanie po ciężkim dniu. 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Burda Książki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!