4 paź 2017

Obietnica następcy. Prawo Millenium tom 3 - Trudi Canavan

„Obietnica następcy” to trzeci tom cyklu Prawo Millenium. Trudi Canavan to jedna z moich ulubionych autorek i każda jej książka jest przeze mnie mocno wyczekiwana. Tak też było tym razem, w pewnym momencie jednak sama zaczęłam się zastanawiać czy nie stawiam zbyt wysoko wymagań tej autorce, ponieważ nie chciałabym się zawieść a jednocześnie bardzo chciałam być zaskoczona i zachwycona jej kolejną powieścią.


Autorka rozwija się z każdą kolejną powieścią. Światy Millenium stają się coraz wyraźniejsze i bardziej dopracowane. Bohaterowie zostają rzuceni na głęboką wodę i muszą radzić sobie z problemami, które przyprawiają o zawrót głowy. Trudi Canavan sprawiła, że każdy z bohaterów stał się niezwykle rzeczywisty. Ich charyzma oraz sposoby radzenia sobie z problemami, sprawiają że każdy czytelnik będzie im szczerze kibicował. Zarówno Tyen jak i Rielle stają przed nowymi wyznaniami, w których pokażą światu na co ich tak naprawdę stać. Samo uniwersum jest stworzone w sposób obłędnie dokładny. Autorka nie pozostawia żadnej kwestii przypadkowi przez co bohaterowie poruszają się w świecie, w którym każdy szczegół ma znaczenie. Czytelnik widzi już od pierwszych stron, że Trudi Canavan dba o to, by świat sprawiał wrażenie realnego.

„Obietnica następcy” to chyba najlepsza jak dotąd część cyklu. I na szczęście to nie ostatnia część. Nie brakuje tu akcji, spójnej fabuły, zaskakujących wydarzeń i charyzmatycznych bohaterów. Całość zapada w pamięć czytelnika na długo po skończonej lekturze, a mnie na dodatek Trudi przyprawiła o kaca książkowego. Wielki plus dla autorki za podział wydarzeń na te dziejące się z perspektywy Tyena jak i Rielle. Nadaje głębi całości, a przy tym sprawia, że czytelnik może dostrzec sporo niuansów, których z pewnością by nie dostrzegł, gdyby powieść napisana była z perspektywy tylko jednego bohatera. 

„Obietnica następcy” to powieść, która skrywa drugie dno. Odnajdziemy tu prawdę o wyborach życiowych, także tych moralnych – z którymi styka się każdy z nas, w tym prawdziwym życiu. Dla uważnego czytelnika znajdzie się tu sporo ciekawych cytatów, które oddają istotę tych wyborów. Polecam powieść każdemu, kto szuka historii na poziomie a jednocześnie charakteryzującej się lekkim językiem i wciągającymi wydarzeniami. Czas jaki tu poświeciłam wart jest każdej minuty przy tej lekturze. Nadal pozostaję wielką fanką twórczości autorki i czekam na kolejne jej publikacje. 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Galeria Książki

Cykl Prawo Millenium:Obietnica następcy 

Link do informacji o książce na stronie wydawnictwa KLIK

1 komentarz:

  1. Kocham Trudi, na pewno przeczytam tę książkę, już się nie mogę doczekać lektury :-) pozdrawiam, Asia z ucztadladuszy.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!