1 lis 2017

Czasami kłamię - Alice Feeney

Gdy przyszła do mnie przesyłką z tą książką, nie lada wyczynem było szybkie jej rozpakowanie. Kilka warstw papieru pakowego, plus przedziwne i niepokojące wiadomości przy każdej z warstw, sprawiły, że przesyłka zapadnie mi w pamięć na bardzo długo.


„Czasami kłamię” to powieść, która kryje w sobie wiele zagadek i mrocznych tajemnic. Rozwikłanie ich będzie dla czytelnika nie lada wyzwaniem, ponieważ autorka potrafi budować napięcie. Głowna bohaterka nie jest typową postacią. To kobieta, która jest obecnie w stanie śpiączki, jednak jest to postać o niezwykle skomplikowanej osobowości. Autorka poświęciła sporo czasu i wysiłku by w taki a nie inny sposób przedstawić Amber.

Historia opisywana przez autorkę nie jest przedstawiona w sposób zgodny z kolejnością wydarzeń. To dodaje nieco zagadkowości, ponieważ wydarzenia z przeszłości i teraźniejszości poprzeplatane są ze sobą w niezwykły sposób, a jeśli dodać do tego wpisy z pamiętnika, które cofają czytelnika jeszcze bardziej w przeszłość otrzymujemy pełną napięcia powieść, od której nie można się oderwać. Dzięki pamiętnikowi sporo się dowiadujemy. Czytelnik ma okazję zrozumieć nieco więcej, choć to i tak niezbyt wiele ułatwia.

Autorka ma ciekawy styl, który pokazuje jej dobry poziom. Wielkim plusem jest nieprzewidywalność powieści, nie sposób zgadnąć co się wydarzy za chwilę. Aspekt psychologiczny jaki wykorzystała autorka sprawia, że powieść sporo zyskuje. Kolejnym atutem powieści jest fakt iż, oprócz głównego wątku odnalezienia sprawcy wypadku głównej bohaterki, ważne jest to co kryje się pomiędzy wersami. Książka posiada drugie dno, które pokazuje tę mroczną stronę każdego człowieka.


„Czasami kłamię” to powieść, od której nie sposób się oderwać. Autorka buduje napięcie z każdą kolejną strona, a tajemniczy klimat powoduje, że książka jest doskonała lekturą dla każdego czytelnika. Nie sposób nie dać się wciągnąć w wir wydarzeń. Autorka stworzyła coś co z pewnością potrafi zaskoczyć i zaniepokoić czytelnika. Polecam każdemu kto szuka wymagającej powieści, której nie można odłożyć od tak. 

Za książkę dziękuję wydawnictwu W.A.B


1 komentarz:

  1. Intryguje mnie ten tytuł, no i okładka niezła, ale nie czytam takiej literatury i boję się, że mogłabym ocenić ją zbyt surowo.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!