11 lis 2016

Przeznaczenie Błazna - Robin Hobb

Skrytobójca, szpieg i mistrz Mocy Bastard Rycerski Przezorny, obecnie znany tylko jako żołnierz Tom Borsuczowłosy, na dobre osiadł na królewskim dworze w Koziej Twierdzy. Tylko nieliczni znają jego pełną tajemnic przeszłość – oraz wiedzą o ofiarach, jakie musiał ponieść, by przeżyć. Jeszcze mniej osób zdaje sobie sprawę, że Bastard włada magią Mocy. Wyruszywszy na wyprawę z księciem Sumiennym, Cierniem i ograniczonym, lecz wielce utalentowanym w Mocy Młotkiem, Bastard Rycerski stara się pomóc księciu wypełnić misję, polegającą na odcięciu głowy smokowi uwięzionemu w lodzie, legendarnemu Lodogniowi przebywającemu na wyspie Aslevjal. Powodzenie wyprawy mogłoby wreszcie doprowadzić do zawarcia pokoju między Królestwem Sześciu Księstw i Wyspami Zewnętrznymi – a także do zdobycia przez księcia ręki narczeski Ellianii.


Fantastyka jaką lubię najbardziej! Takie książki czyta się z zapartym tchem :) Polecam prawdziwym fanom fantastyki :) 


recenzja napisana dla Polacy nie gęsi i znajdziecie ją tu:
http://polacyniegesi.org/recenzja-przeznaczenie-blazna-robin-hoob/


CYTATY:

„Nie jestem taki, jaki się urodziłem. Tak samo ty. Nie znam nikogo, kto pozostałby tą sama osobą od urodzenia. Tak naprawdę, Bastardzie, wszyscy znamy jedynie różne strony naszych osobowości.”

„Niektórych więzów nie można zerwać słowem. Niektóre więzy po prostu istnieją. Takie więzy łączą świat z czasem.”

„- Życie to zmiana – zauważył łagodnie Błazen – A śmierć to zmiana jeszcze większa. Chyba musimy się pogodzić ze zmianą, Bastardzie.
- Jestem zmęczony godzeniem się z różnymi rzeczami. Moje całe życie to jedno długie godzenie się.”

za książkę wielkie dzięki Polacy nie gęsi 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!