5 cze 2012

Złota zakładka - nagroda blogerów książkowych

O nagrodzie

Od dłuższego czasu w środowisku blogerów książkowych odbywały się dyskusje o promowaniu wartościowych książek, które może niekoniecznie promowane są przez wydawnictwa. Rozmawialiśmy także o tym, że warto podkreślić to, co podoba się masom czytelniczym, a nie profesjonalnym krytykom. Środowisko polskich blogerów książkowych rozwija się w bardzo szybkim tempie, z dnia na dzień pojawiają się nowe blogi o ścisłej specjalizacji lub ogólnie o literaturze. Blogosfera książkowa nabiera rozpędu, dojrzewa, ewoluuje, zyskuje coraz więcej czytelników. Nasz głos jest coraz bardziej słyszany i doceniany przez portale, media, wydawnictwa.

W jednej z dyskusji wypłynął problem nagród literackich. Wielu z nas uważa, że nagrody literackie przyznawane przez krytyków literackich nijak się mają tak naprawdę do tego, co czytamy, co lubimy i doceniamy. Stąd się wziął pomysł nagrody blogerów. Na początku kiełkował nieśmiało, jednak w pewnym momencie zaistniało forum nagrody i prace ruszyły do przodu. Udało się, marzenie stało się rzeczywistością!Złota Zakładka – nagroda blogerów książkowych, to brzmi dumnie!
4 czerwca ruszyliśmy z naborem nominacji. Żeby Wam i sobie ułatwić proces nadsyłania nominacji i weryfikacji Waszych blogów postanowiliśmy umieścić mały instruktaż…

Mały spacer wśród książek, czyli jak nominować ulubione książki.

1. Pierwsze – podchwytliwe – zadanie, to sprawdzenie, czy spełniasz wymagania postawione w regulaminie. Prowadzisz bloga już pół roku (liczone do dnia rozpoczęcia naboru, czyli 4 czerwca br.)? Piszesz minimum 12 recenzji rocznie? A jeżeli Twój blog jest młodszy, to się nie martw – patrzymy na to proporcjonalnie, czyli jeżeli istnieje 8 miesięcy, to musi się na nim znaleźć min. 8 recenzji.
2. Jeżeli spełniasz obydwa powyższe warunki, to długo i wnikliwie przemyśl to, jakie książki chcesz nominować w różnych kategoriach. Można przysłać nominacje w każdej kategorii, ale nie trzeba; można wybrać np. tylko 2 kategorie. Ważne, by wybrane książki zostały wydane w roku ubiegłym, czyli w tym przypadku 2011.

Pamiętaj też o tym, że:
a) książki stanowiące część cyklu oceniane są indywidualnie;
b) wznowienia oceniane są tylko w przypadku, gdy dokonano ingerencji w tekst.

3. Z listą w głowie lub na kartce siądź do komputera, otwórz swoją skrzynkę mailową i stwórz e-mail, który zawierać będzie:
a) w adresie wpisz nominacje@zlota-zakladka.pl,
b) w treści koniecznie podaj adres swojego bloga i swój nick – jest nam to potrzebne w celu zweryfikowania Twojego bloga i sprawdzenia, czy faktycznie spełnia on te dwa warunki. Blogi, których właściciele ukryją jego wiek (np. niewstawianie dat w postach, nieudostępnione archiwum) będą zdyskwalifikowane.
c) podaj swoją listę nominacji w oparciu o wymienione w regulaminie kategorie, czyli:
- Najlepsze czytadło.
- Najbardziej poruszająca książka.
- Najlepsza intryga.
- Najlepsza książka non-fiction.
- Najzabawniejsza książka.
- Najciekawszy świat powieści.
- Najbardziej wciągająca książka.
- Najlepsza książka dla dzieci.
- Najlepsza książka dla młodzieży.
Pamiętaj, że w każdej kategorii możesz zgłosić maksymalnie 3 tytuły!
d) przeczytaj całość jeszcze raz i kliknij wyślij

4. Czas na zgłoszenie nominacji masz do 1 lipca do północy.
Prawda, że nie jest to takie skomplikowane, jak może się wydawać? Po zakończeniu naboru nominacji odbędzie się głosowanie online, ale o jego szczegółach poinformujemy Was trochę później.


Pełen tekst regulaminu możecie znaleźć TUTAJ. W razie pytań piszcie pod adres: info@zlota-zakladka.pl.
* artykuł pochodzi ze strony internetowej http://zlota-zakladka.pl/

7 komentarzy:

 1. Chętnie bym wzięła udział, ale niestety nie łapię się do wymagań. Mój blog ma dopiero 5 miesięcy :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój blog także nie spełnia wymagań ;(

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa inicjatywa. Zastanowię się...;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja swoje zgłoszenie wysłałam. Jeżeli ktoś tylko spełnia wymagania zachęcam do wzięcia udziału bez zastanowienia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Już w zeszłym roku chciałam się zgłosić, ale miałam za młodego bloga. W tym roku na pewno wezmę udział :3

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!