3 cze 2012

KILKA ZAPOWIEDZIW miesiącu czerwcu czeka nas kilka ciekawych premier. Przybliże te z nich, które mnie zainteresowały i postaram się je przeczytać. Poniżej znajdziecie również książki z MAJA. Umieściłam je dlatego, że w tym miesiącu postaram się je dla Was zrecenzować. Niemniej jako, że mam teraz gorący okres - zwany przez społeczność studencką SESJĄ - i mogę umieszczać swoje recenzje troszkę rzadziej. Mam nadzieję, że mnie rozumiecie.  
MIŁOŚĆ KĄSA - LYNSAY SANDS

Lynsay Sands po raz kolejny potwierdza swoją słabość do wampirów.
Etienne Argeneau jest zdrowym trzystuletnim kawalerem. Życie jednak postawiło go przed dylematem – związek z nieznajomą lub wieczna samotność. Każdy wampir ma prawo przemienić tylko jednego śmiertelnika. Większość czyni to dopiero, gdy uzyska pewność, że odnalazło prawdziwego towarzysza drogi. Co będzie, jeśli Etienne pod wpływem chwili przemieni niewłaściwą osobę? Nie ma wyboru. Chce uratować Rachel Garrett. Piękna pani koroner ocaliła mu życie. Żeby spłacić swój dług, musi uczynić ją nieśmiertelną.
Do tej pory największym marzeniem Rachel był awans na dzienną zmianę w kostnicy. Pewnego dnia obudziła się w obcym miejscu, kompletnie naga i wyczerpana. Szukając drogi ucieczki, wpadła na mężczyznę ze swych snów, powstającego prosto z… trumny. Błysk w jego srebrnych oczach sugerował, że to dopiero początek znajomości. Rachel miała tylko nadzieję, że mężczyzna okaże się równie smakowity, co przystojny.

Premiera: 12 czerwiec 2012
Wydawca: Prószyński i S-ka
Seria: 2 część serii Saga Rodu Argeneau

* * *

SEBASTIAN - ANNE BISHOP

Niech twoje serce podróżuje bez bagażu, ponieważ to, co ze sobą przyniesiesz, stanie się częścią krajobrazu”.
Dawno, dawno temu Efemera, zagrożona przez Zjadacza Świata, została rozbita na wiele tajemniczych i magicznych krain. Nazwano je krajobrazami. Między nimi rozciągają się mosty, które przenoszą podróżnych w miejsca, do których przynależą, zamiast tam, gdzie sami chcą się udać.
Zjadacz Świata został uwięziony i zapomniano o nim, a stabilność krajobrazów Efemery utrzymuje magia Krajobrazczyń. W jednej z krain, gdzie żyją demony i panuje wieczna noc, swym mrocznym uciechom oddaje się półkrwi inkub − Sebastian. W snach wzywa go kobieta, która pragnie jedynie być bezpieczna i kochana. Sebastian pożąda jej, ale jednocześnie jest świadomy tego, że może ją zniszczyć.
Tymczasem w cichych ogrodach szkoły Krajobrazczyń budzi się zło − Zjadacz Świata wydostaje się ze swojego więzienia. Jego pierwszą ofiarą może paść krajobraz Sebastiana.
Ta uwodzicielska, erotyczna i niezwykle romantyczna opowieść przeznaczona jest dla tych, którzy wiedzą, po której stronie serca – jasnej czy mrocznej – kryją się ich namiętności.

Premiera: 20 czerwiec 2012
Wydawca: Initium


* * *


ZAGADKA - ALISON CROGGON


Maerad to dziewczyna o tragicznej przeszłości, lecz jej moce z każdym dniem stają się coraz silniejsze. Teraz wraz ze swym mentorem Cadvanem, ścigani zarówno przez Światło, jak i Mrok, muszą odnaleźć Zagadkę Drzewnej Pieśni – klucz do przywrócenia pokoju zagrożonemu wojną królestwu.
Lecz czy sama Maerad nie jest największą zagadką?
Ciąg dalszy epickiej opowieści fantasy Alison Croggon opisuje podróże Maerad od groźnych, wzburzonych mórz po rozległe lodowe pustkowia, coraz bliżej wrogiego Króla Zimy, sprawcy wszystkich jej smutków i najpotężniejszego sojusznika Bezimiennego – największego z tyranów.

Premiera: 27 czerwiec 2012
Wydawca: Galeria Książki
Seria: kontynuacja Daru
* * * 

ROZKOSZ NIEUJARZMIONA - LARISSA IONE

W miejscu, gdzie przyjemność może kosztować cię życie…
Jest zabójczynią demonów, która pragnie zmysłowej przyjemności – jednak obawia się, że na wieki będzie jej pozbawiona. Dopóki Tayla Mancuso nie ląduje w szpitalu, prowadzonym przez demony w przebraniu, a  lekarz naczelny, Eidolon, powoduje że jej ciało płonie niezachwianym pragnieniem. Lecz aby udowodnić swą ostateczną lojalność wobec swoich, musi zdradzić chirurga, który ocalił jej życie.
Dwoje kochanków, którzy ośmielą się zaryzykować wszystkim.
Eidolon nie może oprzeć się tej ognistej, niebezpiecznej kobiecie która napełnia go wściekłością i namiętnością jednocześnie. Nie tylko jest jego zaciekłym wrogiem, równie dobrze może być tym  łowcą, żerującym na jego ludziach. Rozdarty pomiędzy chęcią poznania prawdy a pragnieniem znalezienia partnera przed straszliwą transformacją, roszczącą sobie wieczność, Eidolon ośmieli się popełnić niedopuszczalne – pozwoli Teyli posiąść jego duszę i ciało…(tłum.PB)

Wydawca: wyd. Papierowy Księżyc
Premiera: 13 czerwiec 2012


* * *


EVE - ANNA CAREY

Wypełniona przygodą opowieść o wielkiej zakazanej miłości w świecie niedalekiej przyszłości – przerażającym,ale i fascynującym
Porywająca, niezapomniana przygoda – i zupełnie nowe spojrzenie na to, co znaczy kochać.
Lauren Kate, autorka Upadłych
Dokąd uciekniesz, skoro nigdzie nie jest bezpiecznie?
Szesnaście lat temu zabójczy wirus zmiótł z powierzchni Ziemi niemal wszystkich jej mieszkańców. Świat stał się miejscem śmiertelnie niebezpiecznym.
Osiemnastoletnia Eve nigdy nie wyszła za pilnie strzeżony teren zamkniętej szkoły. Szkoły, w której nie ma mężczyzn ani chłopców. Gdzie ona i dwieście innych dziewcząt przygotowuje się do roli elity Nowej Ameryki.
Ale w przeddzień ukończenia szkoły, Eve odkrywa szokującą prawdę o prawdziwym celu tej nauki – i o przerażającym losie, jaki czeka ją samą.
Ucieka z jedynego domu, jaki znała. Rozpoczyna długą, ryzykowną wędrówkę w poszukiwaniu miejsca, w którym będzie mogła przetrwać. Podczas tej podróży spotka Arden, swoją rywalkę ze szkoły, i Caleba, twardego, buntowniczego chłopaka, który wie, jak przeżyć. Odizolowana przez całe życie od mężczyzn, Eve została nauczona, że nie wolno im ufać. Lecz Caleb powoli zdobywa jej zaufanie… i jej serce. Obiecuje ją chronić, lecz kiedy wojsko zaczyna ich ścigać,
Eve musi wybierać pomiędzy życiem a miłością…

Premiera: 29 maj 2012
Wydawca: Amber


* * * 


WRZAWA ŚMIERTELNYCH - ERIC NYLUND

Ważą się losy wojny Nieśmiertelnych i Piekielnych. Wynik starcia zależy od dwojga młodych ludzi.
W dniu swoich piętnastych urodzin Fiona i Eliot zostają wplątani w odwieczny konflikt między bóstwami. Poznają prawdę o swoich rodzicach, którzy nie byli zwykłymi śmiertelnikami. Ich matką była bogini, a ojcem sam Książę Ciemności, Lucyfer. Od tysiącleci Nieśmiertelni i Piekielni konkurują o wpływ na ludzi, nie wolno im jednak walczyć ze sobą, ani mieszać się w ludzkie sprawy. Bliźnięta to jednak coś innego, nowa siła. Nie zdecydowali jeszcze po czyjej staną stronie.
Niezwykle obiecujące otwarcie serii, która powinna spodobać się szerokiemu gronu odbiorców, od miłośników urban fantasy, po czytelników historii czerpiących z mitologii.
Library Journal

Premiera: 29 maj 2012
Wydawca: wyd. Prószyński i S-ka


* * * 


PLAYER ONE - ERNEST CLINE

Wejdź do OASIS – globalnego wirtualnego świata 2044, w którym każdy może być tym, kim chce.
Rok 2044. Kryzys zrujnował największe mocarstwa. W Ameryce ludzie głodują i zamarzają na ulicach. Miasta zamieniły się w osiedla slumsów i przyczep kampingowych.
Osiemnastoletni Wade ucieka od rzeczywistości i cały wolny czas spędza w OASIS, globalnym wirtualnym świecie, w którym każdy może być tym, kim chce. To internet nowej generacji, wszechobecna symulacja, gdzie można robić wszystko – żyć, uczyć się, bawić i kochać.
W OASIS jej twórca, ekscentryczny geniusz-multimiliarder Halliday, zakodował zagadki – kod do kolosalnej fortuny i absolutnej władzy. Miliony ludzi bezowocnie próbowały go złamać, by zdobyć nagrodę. I odkrywały nowe znaczenie ucieczki od rzeczywistości i pogoni za szczęściem, obsesyjnie studiując ikony Hallidaya – enigmatyczne wskazówki, których nie odczyta nikt, kto nie jest maniakiem gier, fi lmów i muzyki z lat 80. Nagle Wade odkrywa pierwszą zagadkę…
Cały świat patrzy, tysiące przyłączają się do gry – wśród nich potężni wirtualni gracze gotowi popełnić realne morderstwo,by przeszkodzić Wade’owi. Teraz Wade żeby przeżyć, musi wygrać. Ale żeby wygrać, musi porzucić doskonały wirtualny świat i stanąć twarzą w twarz z życiem i z miłością – w realu, z którego tak rozpaczliwie chciał uciec.
STAWKĄ JEST ŚWIAT.
CELEM – NAJWYŻSZA NAGRODA.
JESTEŚ GOTOWY?

Premiera: 22 maj 2012
Wydawca: Amber 


* * *


NIEWIDZIALNA - SOPHIE JORDAN

By uratować życie ukochanego, Jacinda złamała tabu: zdradziła najpilniej strzeżoną tajemnicę swojego gatunku.
Teraz musi powrócić pod ochronę stada, wiedząc, że może już nigdy nie zobaczy Willa. Mało tego, działanie mgły zacierającej wspomnienia mogło sprawić, że Will zapomniał o tamtej znamiennej nocy i powodzie ucieczki Jacindy. Po powrocie do domu Jacinda wszędzie napotyka wrogość i musi zadawać sobie dużo trudu, by na każdym kroku udowadniać swą lojalność. Dla dobra własnego i swojej rodziny. Wśród tych niewielu, którzy z nią rozmawiają, jest następca alfy stada – Cassian, który zawsze jej pragnął, oraz siostra Tamra, odtąd na zawsze odmieniona przez nagłe zrządzenie losu. Jacinda wie, że powinna zapomnieć o Willu i ułożyć sobie życie bez niego. Zdaje sobie sprawę z tego, że nawet jeśli zdołał ją zapamiętać i dotrzyma obietnicy odnalezienia jej, tylko narazi na niebezpieczeństwo ich oboje. Jednak nie porzuca nadziei, że kiedyś znów będą razem. Czy gdy pojawi się szansa, by podążyć za głosem serca, zaryzykuje wszystko dla miłości?


Premiera: 30 maj 2012
Wydawca: wyd. Bukowy Las


* * *


BZRK - MICHAEL GRANT

Tom 1 nowej serii autora Gone
Ta wojna może się skończyć tylko zwycięstwem lub szaleństwem…
Świat niedalekiej przyszłości.
Fanatyczni twórcy idei zjednoczenia ludzkości na podobieństwo roju pszczół, bez indywidualnych pragnień i wolnej woli, chcą zaprowadzić w ten sposób powszechny spokój i szczęście.
Zamierzają przy pomocy nanorobotów opanować mózgi przywódców państw o najlepiej rozwiniętej technologii.
Ich przeciwnikiem jest BZRK, grupa idealistów, walcząca ze zdradziecką agresją za pomocą biotów, stworzonych z ich DNA w połączeniu z DNA pająków, węży i meduz.
Niestety, na skutek podstępnego zamachu ginie wynalazca technologii hodowli biotów, w tajemnicy wspierający działania BZRK.
Jego córka, Sadie, zostaje ciężko ranna w tym samym zamachu, ale ocaleje. BZRK werbuje ją natychmiast do akcji ochrony prezydentów, razem z Noahem, bratem weterana z Afganistanu, członka tajnej grupy, który zwariował po ataku nanorobotów.
Rozpoczyna się decydujące starcie, niewidzialne dla wszystkich, poza jego uczestnikami.
Stawką jest przyszłość ludzkości…

Premiera: 8 maj 2012
Wydawca: wyd. Amber


* * *To właśnie poznaliście książki, które mam zamiar przeczytać w czerwcu - o ile czas mi pozwoli.
Myślę że kolejny miesiąc zapowiada się nader ciekawie. Żeby mi teraz tylko czasu nie brakowało :) A jak tam u Was? Macie już wakacje czy ktoś jeszcze zakuwa, a może nie tylko mnie dopadła SESJA? Pochwalcie się jak  to u Was wygląda.  


i na koniec teledysk


Rihanna - Where have You been <316 komentarzy:

 1. No no, ciekawe książki czekają na przeczytanie ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Poluję na Eve i na Niewidzialną :) Kocham ten teledysk!

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesujące pozycje. Powodzenia podczas sesji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie dziękuję, żeby nie zapeszyć :)

   Usuń
 4. Bardzo ciekawe zapowiedzi, szczególnie "Rozkosz nieujarzmiona" oraz "Miłość kąsa" - chyba tych dwóch książek najbardziej wyczekuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. z całą pewnością sięgnęłabym po "Miłość kąsa", nawet sama u siebie dawałam notkę z tą zapowiedzią :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne książki patrząc po opisach i okładkach. :) Teledysk do tej piosenki lubię (najbardziej na tej pustyni (czy jakoś tak :D) w jaskini i w wodzie i chyba w gnieździe :D). A sama piosenka już mi się okropnie znudziła bo dosłownie wszędzie ją słyszę. :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to fakt, że wszędzie jej pełno. Mi najbardziej podoba się fragment w wodzie i jaskini - zresztą cały teledysk jest świetny. RiRi ma mega stylizacje - zresztą jak w większości teledysków.

   Usuń
 7. "Miłość kąsa" i "Rozkosz nieujarzmiona" może być ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. 'Niewidzialną' właśnie skończyłam. I no cóż... Nie to czego oczekiwałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam nadzieję, że nie jest bardzo kiepsko ... nie pozostaje mi nic innego jak tylko samej przeczytać i ocenić

   Usuń
 9. Eve~~ Player one!! Niewidzialna. BZRK**

  OdpowiedzUsuń
 10. Najbardziej ciekawi mnie "Rozkosz nieujarzmiona". Jednak mam nadzieję, że będzie skupiała się nie tylko na scenach łóżkowych. :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. "Sebastian" może być fajny ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkie zapowiedzi bardzo ciekawe, jednak najbardziej interesuje mnie "Eve". A tę piosenkę Rihanny znam od dawna i jest to jedna z moich ulubionych. :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!