7 lis 2016

Lecz się jedzeniem. Diety do zadań specjalnych - Haylie Pomroy

7 wiarygodnych metod, dzięki którym twój organizm odzyska zdrowie poprzez właściwe odżywianie. Sposób na: kłopoty trawienne, przewlekłe zmęczenie, zaburzenia hormonalne, przygnębienie, wysoki cholesterol, cukrzycę, problemy autoimmunologiczne. 
Wyczerpujący przewodnik, który pomoże ci odzyskać zdrowie i odwrócić skutki przewlekłych chorób dzięki wykorzystaniu twojej własnej, kuchennej apteki. To praktyczny program wolny od nowomodnych trendów i błędnych przekonań. Dzięki niemu uzdrowisz swoje ciało kęs po kęsie. – Alan Chirstianson, specjalista medycyny naturalnej, autor bestselleru New York Timesa „The Adrenal Reset Diet”


W obecnych latach bycie fit stało się bardzo modne, co chwilę czytamy o kolejnej cudownej diecie, która pozwoli nam uzyskać wymarzona sylwetkę. Ale najważniejsze jest by znać umiar. Głodówka nie jest ani zdrowa, ani rozsądna – efekt jo-jo gwarantowany. Coraz lepiej dostępna jest literatura, która w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśnia podstawy żywienia.

Jedną z takich pozycji jest książka Haylie Pomroy Lecz się jedzeniem. W tym utworze autorka przedstawia 7 wiarygodnych metod, dzięki którym nasz organizm odzyska zdrowie. Na pierwszych stronach jest jednak informacja, że treść książki ma charakter informacyjny, i po bardziej szczegółowe zalecenia i porady należy skonsultować się z lekarzem – dla mnie to istotna informacja, ponieważ wtedy wiem, że choć książka napisana jest przez osobę, która wie co mówi to należy zachować szczególną ostrożność przy wprowadzaniu nowych zwyczajów żywieniowych.

Co jest plusem publikacji? Z pewnością wyjaśnienie oraz przybliżenie potrzeb naszego organizmu. Autorka stara się wyjaśnić jaki wpływ na nasze odżywianie na różne schorzenia i zmiany w naszym organizmie. Dodatkowo znajdziemy tutaj sporo ciekawych i dość prostych w wykonaniu przepisów, choć niektóre produkty mogą być trudno dostępne, zawsze jednak możemy zastąpić je czymś innym. W książce znajdziemy listy produktów, które mogą być pomocne w leczeniu wielu schorzeń, a przynajmniej z pewnością pomogą uzyskać lepsze samopoczucie.  Na końcu książki jest bogata bibliografia, dzięki czemu, wiadomo skąd autorka wysunęła takie a nie inne wnioski. Dla ułatwienia poszukiwania pojęć jest też indeks, który jest bardzo pomocny.


Podsumowując, Lecz się jedzeniem, to książka, która pomoże zrozumieć nam potrzeby własnego organizmu. Może nie do końca należy ściśle stosować zalecenia autorki, jak wszystko co dotyczy zdrowia należy i te informacje skonsultować z lekarzem. Jednak na pewno jest to książka, która ułatwi odbudowanie zdrowia i samopoczucia. Autorka przedstawia kilka grup sygnałów jakie wysyła nam nasz organizm, pomaga te sygnały poprawnie odczytać i pokazuje jak zaradzić narastającym problemom, nim staną się one poważniejsze. Książka warta polecenia i z pewnością zawierającą wiele przydatnych informacji. 

1 komentarz:

Dziękuję za każdy komentarz!