25 kwi 2017

Przewodnik National Geographic. Paryż. Hiszpania - Elizabeth Ayre, Lisa Davidson, Fiona DunlopKażdy z nas pragnie odwiedzić inne kraje, fascynują one nas swoją kulturą, kuchnią, historią i samymi mieszkańcami. Niestety taki wyjazd wiąże się z wieloma wydatkami i problemami. Zakwaterowanie, najlepsze trasy wycieczkowe, wyżywienie i wiele innych problemów. Koszt wynajęcia prywatnego przewodnika nie jest mały, ale jest inne wyjście, nieco tańsze a równie dobre. Otóż przed wyjazdem do innego, nieznanego nam wcześniej kraju warto kupić przewodnik w formie książki. Tylko tu mamy znów inny problem: jaki wybrać? Który będzie najlepszy i najbardziej wyczerpujący temat?


Tutaj z pomocą przychodzi nam wydawnictwo Burda oraz National Geographic wydając wspólnie przewodniki. Dzisiaj chciałabym przybliżyć przewodnik o Hiszpani, oraz drugi o Paryżu.

Ten o Hiszpani to dość sporo stron, na których nie brakuje niesamowitych zdjęć i wskazówek, które pomogą nam w naszej podróży. Największym plusem tego przewodnika jest niezwykle dokładnie wyczerpanie tematu tego traju. Dzięki przewodnikowi poznamy nieco bliżej sporo faktów historycznych, ale nie tylko. Na samym początku mamy piękną i wyrazistą mapkę kraju, dalej dzięki czytelnemu spisowi treści czytelnik szybko odnajdzie interesujące go tematy, a gdyby to jeszcze było dla kogoś zbyt mało dokładne na końcu książki jest skorowidz, w którym odnajdziemy praktycznie każde interesujące nas zagadnienie. Przewodnik o Paryżu jest nie mniej dokładny. Znajdziemy w nim szczegółowy plan miasta oraz wskazówki czego ominąć nam nie wolno.

Oba przewodniki to wyczerpujące temat publikacje, które pomogą każdemu kto wybiera się w tamte rejony.  Zdjęcia tylko zachęcają by w Realu odwiedzić te niezwykłe miejsca, w pełni oddają klimat miejsca które przedstawiają. Ilustracje przedstawiające zabytki są równie szczegółowe i ciekawe. Wielkim plusem jest to, że w obu przewodnikach znajdziemy wiele informacji dotyczących obowiązujących cen, a w razie pytań są tu tez numery telefonów do interesujących nas atrakcji. Przewodniki pokazują nam jakie trasy do zwiedzania zapewnią nam najwięcej atrakcji, oraz pokazują, że nie tylko utarte przez tysiące turystów szklaki maja do zaoferowania coś ciekawego.


Polecam te przewodniki każdemu kto wybiera się poza granice naszego kraju. Warto poszukać innych przewodników z serii, ponieważ wydawnictwo oferuje także przewodniki opowiadające o innych miejscach na świecie. To z pewnością jedne z lepszych i aktualniejszych przewodników na rynku. Warto wydać na nie każdy grosz, bo dzięki nim nie ominie nas wiele ciekawych miejsc i atrakcji. 

Za możliwość podróży bez wychodzenia z domu dziękuję Wydawnictwu Burda Książki oraz National Geographic

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!