27 lut 2017

100 zasad udanego związku - Harriet Lerner

On nie chce ze mną rozmawiać.
Ona nie chce się ze mną kochać.

Poznaj nowe rozwiązania odwiecznych problemów!
Ta książka to zdumiewające połączenie życiowej mądrości i naukowej wiedzy. Nie wyobrażam sobie lepszego poradnika dla współczesnych par, zarówno małżeńskich, jak i innych związków uczuciowych. Skorzystaj z niego!
William Doherty, terapeuta Sto zasad udanego związku to prawdziwa skarbnica życiowych, praktycznych porad, dzięki którym będziesz dobrze funkcjonować w swoim związku, zachowując zdrowy rozsądek, odwagę i radość. Znana terapeutka Harriet Lerner pomoże ci poradzić sobie ze wszystkimi problemami w stałym związku.
Jesteś jedyną osobą, którą możesz zmienić.
Szczęśliwe pary to nie takie, które nigdy się nie kłócą.
Konstruktywna krytyka partnera powinna dotyczyć czynów.
Negocjacje to nie to samo co narzekania. Negocjacje to jasne, spokojne, pozbawione oskarżeń i wykłócania się określenie, co powinno zmienić się w waszym układzie.
Zmierz się z problemami. To trudne, ale się opłaca.
Powiedz, co ci przeszkadza - albo sobie odpuść.


Jakoś sceptycznie podchodzę do wszelkiego rodzaju poradników, ponieważ uważam, że nie potrzebuję ich w swoim życiu. Moje życie nie należy do idealnych i zawsze jest coś co mogłabym poprawić, ale nie jest to też życie kompletnie zrujnowane.  Jednak zaintrygowana tytułem postanowiłam sprawdzić co takiego autorka chce mi przekazać.

Książka zawiera uniwersalne prawdy, które każdy z nas mógłby odnieść do swojego życia.  Zaskoczeniem moim było to, że nie są to sztywne zasady, a jedynie rady jak ulepszyć swoje życie. Rady jakie przekazuje autorka to naprawdę ciekawe spojrzenie na wiele kwestii, które choć mogą wydawać się błahe to w rezultacie są składową czegoś większego.

Autorka pokazuje czytelnikowi, że w każdy związek należy włożyć nieco pracy. Obie strony muszą dołożyć wszelkich starań by ulepszyć związek jaki tworzą. Każdy z nas ma wkład we wspólne życie. Autorka zwraca uwagę jak istotne jest słuchanie drugiej osoby, jak ważne jest to by otwarcie mówić o tym co czujemy i myślimy. Nad każdym związkiem należy pracować i autorka wskazuje właściwą drogę ku temu by było lepiej, by żyło się nieco łatwiej. Nie istnieje związek idealny, pozbawiony kłótni, ale ważne jest to jak dojść do wzajemnego porozumienia.


Jestem bardzo zaskoczona po przeczytaniu tego poradnika. Sądziłam, że będzie on pełen absurdalnych rad, a okazało się że autorka podeszła do tematu w sposób praktyczny. Poradnik na prawdę może pomóc w rozwiązaniu wielu problemów w każdym związku. Polecam go każdemu, taka książkę warto mieć w swoim domu, choćby po to by niepotrzebnie nie doprowadzić do sytuacji bez wyjścia . Moim zdaniem to pozycja warta uwagi każdego czytelnika, i kobiety i mężczyzny. Polecam i wiem, że i ja nie raz skorzystam z rad zawartych w publikacji. 

za książkę dziękuję wydawnictwu Burda Książki

1 komentarz:

Dziękuję za każdy komentarz!