2 lut 2017

book haul - styczeń 2017 & zapowiedzi na luty

Czas podsumować pierwszy miesiąc Nowego 2017 Roku. U mnie rozpoczął się on dość ciekawie. Sporo książek przybyło do mojej biblioteczki, w tym kilka naprawdę mocno wyczekiwanych. 

Zanim jednak pokażę moje styczniowe zdobycze, chciałabym pochwalić się Wam jednym z wydarzeń tego miesiąca. Otóż udało mi się (!) dotrzeć na spotkanie autorskie do Poznania. A autorką, którą bardzo chciałam spotkać (i udało się) była Maja Lidia Kossakowska. Pewnie kojarzycie nazwisko, gdyż na początku miesiąca miała premierę jej książka Bramy światłości [recenzja]. No i zdobyłam cudowny autograf :) Jednak najlepszy w tym spotkaniu był moment gdy Maja podpisywała mi książkę i gdy powiedziałam swój nick zamiast imienia, ona natychmiast uśmiechnęła się i zaczęła wymieniać inne imiona bogini od której pochodzi mój nick. Nic w tym dziwnego biorąc pod uwagę, że jest ona archeologiem i sporo wie na temat wszelkich mitologii i wierzeń, niemniej było to bardzo miłe :)

Poniżej zdjęcie zrobione na spotkaniu z Maja Lidią Kossakowską w empiku :) dalej dwie fotki przedstawiające pieczątkę oraz autograf z mojego egzemplarza Bram Światłości.

Czas na stosik z tego miesiąca. Otóż przybyło mi 17 książek. Część pierwsza stosu, od góry:
1. Linia Krwii - James Rollins (prezent imieninowy od męża)
2. Sto milionów dolarów - Lee Child - od wyd. Albatros [recenzja]
3. Wysokie góry Portugalii - Yann Martel - od wyd. Albatros [recenzja]
4. Reguły gry - James Frey - od wyd. SQN [recenzja]
5. Margo - Tarryn Fisher - od wyd. SQN [recenzja]
6. Obudź w sobie wojownika - Konrad Gaca - od wyd. Burda Książki
7. Narodziny Beyonce - Taraborrelli J. Randy - od wyd. Burda Książki
8. Piętno - Sierra Cartwright - od wyd. Burda Książki [recenzja]
9. To, co najważniejsze - Samantha Young - od wyd. Burda Książki [recenzja]
i druga część zbioru, od góry:
10. Człowiek, który spadł na Ziemię - Walter Trevis - wyd. MAG - egzemplarz od Polacy nie gęsi
11. Nela na kole podbiegunowym - National Geographic - od wyd. Burda Książki
12. Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany - National Geographic - od wyd. Burda Książki
13. Cytrynowy Chleb z ziarnkami maku - Cristina Campos - od wyd. Czarna Owca
14. Dwór Mgieł i Furii - Sarah J. Maas - od wyd. Uroboros [recenzja]
15. Zabójczyni. Opowieści - Sarah J. Maas - od wyd. Uroboros
16. Hel 3 - Jaroslaw Grzedowicz - od wyd. Fabryka Słów
17. Bramy Światłości - Maja Lidia Kossakowska - od wyd. Fabryka Słów [recenzja]

ZAPOWIEDZI

Nadchodzący miesiąc luty, to dla mnie sporo ciekawych zapowiedzi. Kilka z nich przedstawiam poniżej


wydawnictwo Albatros

KLUB JULIETTY


Premiera: 2.02

Catherine, studentka filmoznawstwa, jest zafascynowana jednym z wykładowców. I to nie jego intelekt przyciąga uwagę dziewczyny. Źródło tej fascynacji, która zaczyna przeradzać się w obsesję, z całą pewnością nie jest umiejscowione w głowie profesora. Kiedy Catherine zwierza się z tego swojej przyjaciółce Annie, ta wprowadza ją w świat wyuzdanego seksu, o którego istnieniu wiedzą tylko nieliczni.

W klubie Julietty wpływowi ludzie realizują swoje najdziwniejsze i najbardziej perwersyjne fantazje seksualne, a Catherine, choć ma chłopaka, którego kocha, nie może się oprzeć pokusie zakazanych zabaw. Dopiero zniknięcie Annie i bezskuteczne próby jej odnalezienia uświadamiają Catherine, że ten podziemny świat seksualnych rozkoszy może być bardzo niebezpieczny.

GRA O ŻYCIE

Premiera: 3.02

GRY PRZERASTAJĄCE NAJŚMIELSZE MARZENIA I… NAJGORSZE KOSZMARY
 OSTATNI TOM TRYLOGII DOKTRYNA ŚMIERTELNOŚCI DLA FANÓW RZECZYWISTOŚCI CYFROWYCH
 Michael jest graczem, który bez wątpienia lepiej czuje się w świecie wirtualnym niż realnym. Jego gry nie przypominają jednak zupełnie nieszkodliwej formy rozrywki. W grach, które preferuje Michael, wydarzenia z cyberprzestrzeni zostają przeniesione wprost do świata realnego i zaczynają przyćmiewać prawdziwe życie. Zaledwie kilka tygodni temu pogrążanie się we Śnie Michael uważał za coś zabawnego. To się jednak zmieniło. VirtNet jest najnowocześniejszym i najoryginalniejszym systemem oferującym swoim użytkownikom rozrywkę, jakiej nie dostarczy im nikt inny. Największą zaletą VirtNetu jest to, że można do niego wejść nie tylko umysłem, ale i ciałem. To uczucie pochłaniające gracza bez reszty Michael kochał najbardziej. Niestety i to się zmieniło. Teraz za każdym razem, gdy chłopak zatapia się w wirtualnym świecie, kładzie na szali swoje życie. 

CZARNY ZAKON
Premiera: 8.02

Koktajl kryminału, thrillera historycznego i powieści przygodowej – trochę tu Browna, trochę Cusslera i trochę Ludluma. Ponowne spotkanie z agentami elitarnej jednostki SIGMA Force, w której skład wchodzą komandosi i naukowcy.
Dziwna epidemia, objawiająca się atakami kanibalizmu, dotyka mnichów w klasztorze w Nepalu. Ktoś skupuje cenne historyczne dokumenty (jak na przykład Biblię należącą przed laty do Charlesa Darwina, twórcy teorii ewolucji) związane z uczonymi epoki wiktoriańskiej. Dla osiągnięcia celu gotów jest na morderstwo. Co łączy te wydarzenia z przerażającymi eksperymentami prowadzonymi przez nazistów na terenie Polski w czasie II wojny światowej? Na trop spisku zagrażającego przyszłości ludzkiej rasy wpadają agenci SIGMY, Grayson Pierce i Painter Crowe, oraz młoda lekarka Lisa Cummings.

LUSTRZANE ODBICIE
Premiera: 10.02

 Inteligentny, dopracowany w każdym szczególe thriller o nietypowej, zaskakującej fabule.
Po wydarzeniach, które miały miejsce w trakcie Operacji Westalka, umęczona psychicznie Cassie Maddox przeszła z wydziału zabójstw do wydziału przemocy domowej. Przysięgała, że nigdy nie wróci do przeszłości… Ale przeszłość wraca do niej. Sam O’Neill prosi Cassie, by przyjechała do niewielkiego miasteczka kilkadziesiąt kilometrów od Dublina, gdzie znaleziono zwłoki kobiety. Na miejscu zbrodni Maddox staje oko w oko ze swoim sobowtórem. Ofiara do złudzenia ją przypomina, a z dokumentów wynika, że nazywa się Lexie Maddison – dokładnie tak samo, jak fikcyjne alter ego Cassie, stworzone w przeszłości celem inwigilacji siatki handlarzy narkotyków na Uniwersytecie Dublińskim. Do pytania „kto zabił” dołącza kolejne – „kim była ofiara”. Nie ma poszlak, nie ma śladów ani podejrzanych… Zostaje jeden sposób, by dowiedzieć się prawdy – udawać, ze Lexie Maddison umknęła śmierci. Cassie zna Lexie na wylot, wystarczy chwila, by weszła w dawną rolę… Ale co stanie się wtedy, gdy cudze życie okaże się bardziej fascynujące niż własne?

wydawnictwo Czarna Owca

Księgobójca
Premiera: 01.02


“Miłość do książek staje się obsesją, miłość do kobiety zbrodnią”

Thriller literacki o Wiktorze Krzesimie, amsterdamskim księgarzu polskiego pochodzenia, zawodowym podglądaczu, zakochanym w skrywającej liczne tajemnice kobiecie, który zza szyby księgarni prowadzi prywatne śledztwo w sprawie śmierci znanego restauratora mebli.

Szyba księgarni, tak jak lustro weneckie, zaciera ślad między tym, kto jest podejrzanym, a kto ofiarą. Jednak jeśli czytelnik będzie wystarczająco uważny, odkryje zaszyfrowany w powieści klucz, który ujawnia imię sprawcy.

Wątek kryminalny jest pretekstem do opowieści o starości i sensie osobistych wyborów z perspektywy schyłku życia: grupa podglądanych przez Wiktora przyjaciół, niebanalnych sześćdziesięciolatków, osiedla się wspólnie w wyremontowanej kamienicy naprzeciwko księgarni i zamienia ją w dom „wesołej starości”. Czy w czterech ścianach wąskiego amsterdamskiego domu można ukryć prawdę o zbrodni? A może sprawca znajduje się po drugiej stronie lustra?
Dziewięć kobiet, jedna sukienka
Premiera: 01.02

Urocza historia pewnej sukienki, która niespodziewanie odmieniła życie kilku obcych sobie kobiet.
Wyśniona sukienka połączy ścieżki całego zastępu barwnych postaci, od modelki z amerykańskiego Południa, przez hollywoodzką diwę debiutującą na Broadwayu, po bezrobotną absolwentkę, prowadzącą wyśnione życie w mediach społecznościowych.
Choć kolejne bohaterki noszą ją często tylko przez chwilę, niepostrzeżenie odmienia życie każdej z nich.
Jane L. Rosen jest pisarką, scenarzystką i dziennikarką — współpracuje z portalem Huffington Post. Mieszka w Nowym Jorku z mężem i trzema córkami. W swojej twórczości inspiruje się miastem, w którym żyje, i ludźmi, którzy ją otaczają. Napisała i samodzielnie wydała powieść dla młodzieży The Thread. Pracowała też w filmie i telewizji oraz zajmowała się organizacją eventów. Jest współzałożycielką It’s All Gravy — internetowego sklepu z prezentami.

Dom na końcu świata
Premiera: 15.02

Po dwóch latach rekonwalescencji komisarz Winter wraca do służby, gdzie spotyka dawnych kolegów. Wszystko jest prawie tak samo jak dawniej. Zaraz po powrocie  trafia mu się sprawa wyjątkowo makabrycznego morderstwa.W domu na jednej z licznych wysepek w południowej części Göteborga znaleziono ciała trzech ofiar brutalnego mordu: matki i dwojga dzieci. Okazuje się, że w domu było jeszcze niemowlę, które morderca zostawił przy życiu. Kim jest morderca? Dlaczego oszczędził dziecko? Chciał, żeby żyło, czy miało umrzeć powolną śmiercią? Przed Winterem kolejna trudna zagadka do rozwikłania...


wydawnictwo Burda Książki

Harriet Lerner
100 zasad udanego związku
Premiera: 1.02

 • Jesteś jedyną osobą, którą możesz zmienić.
• Szczęśliwe pary to nie te, które nigdy się nie kłócą.
• Konstruktywna krytyka partnera powinna dotyczyć tylko jego czynów. 
• Negocjacje to jasne, spokojne, pozbawione oskarżeń i wykłócania się określenie, co powinno zmienić się w waszym układzie.
• Zmierz się z problemami. To trudne, ale się opłaca.
• Powiedz, co ci przeszkadza – albo sobie odpuść.
 On nie chce ze mną rozmawiać, ona nie chce się ze mną kochać.
 Poznaj nowe sposoby rozwiązywania odwiecznych problemów.
 Sto zasad udanego związku to prawdziwa skarbnica życiowych praktycznych porad, jak dobrze funkcjonować w parze ze swoim partnerem, zachowując zdrowy rozsądek, odwagę i radość. 
Znana terapeutka Harriet Lerner pomoże Ci poradzić sobie ze wszystkimi problemami w stałym związku. 

Meredith Wild
Płomienna miłość

Premiera: 1.02

 Chyba każdy kawaler marzy o takim stylu życia, jaki prowadzi Darren Bridge. Darren jest strażakiem, a w wolnych chwilach trenuje w siłowni swojego brata. Niewiele kobiet oparło się jego wdziękowi... dopóki nie pojawiła się Vanessa. Różni się ona od wszystkich dziewczyn, które do tej pory poznał Darren. Niestety obiecał komuś, że da jej spokój. 
Zapracowana Vanessa Hawkins od prawie dwóch lat nie miała urlopu. Kiedy wreszcie może wyrwać się z biura, żeby pojechać na wesele swoich przyjaciół – Camerona i Mai – jej uwagę przyciąga drużba. Darren jest niebezpiecznie przystojny i tak seksowny, że każda obdarzona ognistym temperamentem kobieta bez namysłu rozpoczęłaby z nim nawet najbardziej szaloną przygodę.
Po powrocie do miasta Darren uświadamia sobie, że kawalerski tryb życia stracił cały swój urok. Vanessa jest jednak tak zajęta, że w jej życiu nie ma miejsca dla mężczyzny, zwłaszcza dla takiego playboya jak Darren. 
Czy Darren odnajdzie drogę do jej serca i przekona Vanessę, że warto podjąć dla niego ryzyko? 


Wydawnictwo Sonia Draga
Steve Berry
Czternasta kolonia
Premiera: 1.02 

Zaczyna się odliczanie do wielkiej zemsty…
Za trzy dni zostanie zaprzysiężony nowy prezydent Stanów Zjednoczonych. Były agent KGB, w którym wciąż płonie nienawiść z czasów zimnej wojny, szykuje się do ataku. Czy wskazówki pozostawione przez sekretne stowarzyszenie pomogą odkryć prawdę? Czy Cotton Malone i jego drużyna zdołają uchronić Amerykę przed grożącym jej niebezpieczeństwem?

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Sat-Okh
Biały mustang
Premiera: 8.02
Zbiór klasycznych baśni i legend z Ameryki Północnej. Przedstawia świat Indian, ich życie, wierzenia oraz obyczaje. Książka zalecana jako lektura dla szkoły podstawowej.Wydawnictwo Otwarte
S.J. Kincaid
Diabolika
Premiera: 15.02
Jej rola: maszyna do zabijania
Jej słaby punkt: iskra człowieczeństwa
Diaboliki nie znają litości.
Diaboliki są silne.
Ich przeznaczeniem jest zabijać w obronie człowieka, dla którego zostały wyhodowane.
Nic więcej się nie liczy.
Wyglądamy jak ludzie. Jesteśmy agresywni, zdolni do bezgranicznego okrucieństwa i absolutnej lojalności. Właśnie dlatego jesteśmy strażnikami zamożnych rodzin.
Służę córce senatora, Sidonii, którą traktuję jak siostrę. Zrobiłabym dla niej wszystko. Teraz, aby ją ochronić, muszę udawać, że nią jestem, zachowując w tajemnicy moje zdolności. Wśród bezwzględnych polityków walczących o władzę w imperium odkryłam w sobie cechę, której zawsze mi odmawiano – człowieczeństwo.
Mam na imię Nemezis i jestem diaboliką. Czy mogę zostać iskrą, która rozbłyśnie w mroku imperium?

wydawnictwo Fabryka Słów

Jarosław Grzędowicz
Hel 3
Premiera: 15.02
Wyobraź sobie, że jest pierwiastek, który stanowi niewyczerpane źródło energii.
Dwa tiry tego surowca starczą, by zapewnić energię elektryczną dla USA na cały rok.
Jest tylko jeden problem… Złoża znajdują się na Księżycu.
Rok 2058. Zdehumanizowany świat, gdzie omnifony zastąpiły więzi społeczne, filmiki z MegaNetu wyparły media i kulturę, a iwenciarze stali się bogami informacji.
Świat, gdzie koncerny i rządy podzieliły się władzą w hodowaniu miliardów bezrefleksyjnych konsumentów, staje na krawędzi konfliktu.
Norbert, iwenciarz z zasadami, wierzy, że mocna i odpowiednio podana informacja może wstrząsnąć i obudzić społeczeństwo. Tylko czy jednostka rzucona między stalowe walce systemów jest w stanie przeżyć dostatecznie długo, by coś zmienić?

Wydawnictwo YA!


Evans Kathryn
Eva Teva i więcej Tev

Premiera: 15.02

Dwanaście dziewczyn. Jedna tożsamość.

Życie Tevy pozornie wygląda normalnie: szkoła, przyjaciele, chłopak. Ale w domu dziewczyna kryje niesamowitą tajemnicę. Jedenaście innych Tev… Raz w roku Teva rozdziela się na dwie osoby. Jej każda młodsza wersja pozostaje uwięziona w pułapce swojego wieku i domu. Kiedy zbliżają się siedemnaste urodziny Tevy, dziewczyna postanawia nigdy więcej nie dopuścić do podziału. Rozpoczynając walkę o swoją przyszłość, musi zmierzyć się sama ze sobą.wydawnictwo Uroboros


Francesca Haig
Mapa Kości

Premiera: 1.02

Mroczna kontynuacja postapokaliptycznego "Ognistego oczyszczenia" Franceski Haig. 

Niezwykle sugestywna dystopia o niesprawiedliwości świata, w którym rodzą się tylko bliźnięta, a jedno z dzieci zawsze jest idealne, a drugie zaś zawsze ułomne. Perfekcyjne Alfy robią wszystko, by trzymać niedoskonałe Omegi w obozach pracy i na ziemiach, na których nikt inny nie chce mieszkać. Najchętniej pozbyłyby się ich na zawsze, gdyby nie to, że gdy umiera Omega, umiera także Alfa.
                

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!