22 mar 2017

Akuszer Bogów - Aneta Jadowska

Wszystko, w co wierzyła, okazało się kłamstwem. Nie wie już, kim jest ani czemu przez większość życia karmiono ją bredniami. Była mistrzynią fałszywych tożsamości, a teraz na niczym nie zależy jej tak mocno, jak na poznaniu tej prawdziwej.
Zdradzona przez najbliższych, ścigana przez płatnych zabójców i nękana przez domagające się uwagi duchy przeszłości, rusza do kolebki wszystkich strachów – do magicznej Norwegii, gdzie wszystko się zaczęło.
Tam czekać będą na Nikitę ludożercze trolle, boskie pszczoły, niespuszczające jej z oka kruki i tajemniczy Akuszer Bogów. Odpowiedzi oczywiście też – ale czy takie, jakich oczekuje?
Jedno jest pewne: nie będzie to spokojna i sentymentalna wyprawa do źródeł.


Długo wyczekiwana przeze mnie kontynuacja Dziewczyny z dzielnicy cudów doczekała się w końcu swojej recenzji. Choć bardzo chciałam ja jak najszybciej przeczytać, niestety książka musiała na półce poczekać na swoją kolej. Jednak, gdy już ją wzięłam do ręki, nie potrafiłam się od niej oderwać ani na chwilę.

Nikita, odważna, pełna energii i przetaczająca się przez kolejne strony powieści niczym nieokiełznany huragan, to bohaterka którą bardzo lubię. Kobieta silna, nie znająca strachu to postać, z którą szybko się utożsamiam. W Tej części autorka zdecydowanie postawiła na ukazanie przemiany bohaterki.

Akuszer Bogów zaczyna się bardzo mocno, już od pierwszych stron autorka funduj czytelnikowi niesamowitą przejażdżkę rollercosterem. Autorka nie pozwoli czytelnikowi na chwilę nudy czy wytchnienia. Akcja rozpoczyna się już od pierwszych stron i nieustannie pędzi, aż do ostatnich wersów powieści. Powieść przeczytałam bardzo szybko. Język i styl autorki, pozwala na pełne wczucie się w sytuacje bohaterki, a przy tym jest lekki i niezwykle obrazowy.

Tym razem opuszczamy Warsa i udajemy się z bohaterami do mrocznej i surowej Skandynawii. Autorka stworzyła świat, z którym magia doskonale się komponuje, dzięki temu wszystko wydaje się bardzo rzeczywiste.


Aneta Jadowska po raz kolejny dba by czytelnik się nie nudził. Akuszer Bogów to świetna kontynuacja serii o Nikicie. Autorka ani na chwilę nie odpuszcza swoim bohaterom dając czytelnikowi mnóstwo ciekawej akcji. Poziom jaki prezentuje powieść dorównuje pierwszej części i jest naprawdę wysoki. Każdy fan urban fantasy powinien sięgnąć po serię, a ten kto czytał Dziewczynę z dzielnicy cudów koniecznie powinien zabrać się za lekturę Akuszera Bogów. Dla mnie jedna z lepszych polskich serii. Zasłużone 5/6 nie będzie tu oceną zawyżoną. 

Za książkę dziękuję wydawnictwu SQN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!